ДАЙДЖЕСТ. Новини ФПУ, її членських організацій

prof flag

Д А Й Д Ж Е С Т   Н О В И Н

( 30 липня - 6 серпня 2018 р.)

 

Випуск № 1,

7 серпня 2018 року

 

 ФПУ звернулась до Прем’єр-міністра з метою збереження робочих місць

Федерація профспілок України проінформувала Федерацію профспілок Луганської області та Луганську обласну організацію профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, що, з метою збереження робочих місць працівників ПрАТ «ЛИНІК», а також підтримання соціальної стабільності у місті Лисичанськ та у регіоні, ФПУ та Центральна Рада профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України звернулася спільним листом до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. стосовно вирішення питань щодо відновлення виробничої діяльності підприємства, своєчасної виплати заробітної плати працівникам та сплати податків, запобігання техногенній та екологічній небезпеці.

 

Профспілки проти несправедливого позбавлення субсидій

 

СПО об'єднань профспілок повідомив Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення про направлення Кабінету Міністрів України своїх пропозицій щодо вжиття заходів з припинення несправедливого позбавлення субсидій тих домогосподарств, у складі яких є особи, за яких не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з вини роботодавця.

 

***

Крім того, профспілковий СПО розглянув та в цілому підтримує проект Постанови Верховної Ради України «Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України з вимогою внесення змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій щодо неврахування при призначенні субсидії заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

 

Профспілки обстоюють санітарні норми для виробництва рибної продукції

 

СПО об'єднань профспілок не підтримав проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства охорони здоров'я України», надісланий МОЗ листом від 02.07.2018 р. № 05.3-08/16595

Проект акта передбачає скасування двох наказів МОЗ:

  1. 1.Від 23 липня 1996 р. № 222 «Про затвердження Санітарних правил і норм по застосуванню харчових добавок» зареєстрований в Мін'юсті 16 грудня 1996 р. за №715/1740.
  2. 2.Від 06 травня 2003 року № 197 «Про затвердження Державних санітарних правил і норм для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів».

     Профспілки вважають, що відміна санітарних правил і норм для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів, без заміни їх на інший нормативно-правовий документ, який встановлює медичні вимоги безпеки для даного виду виробництва, створює підвищені ризики виникнення інфекційних захворювань серед споживачів цієї продукції. Наразі маємо в останні роки, згідно статистики охорони здоров'я, ріст випадків захворювання на ботулізм, однією з причин якого є неякісна рибна продукція.

Профспілки борються за збереження санітарно-епідеміологічної служби

 

СПО об'єднань профспілок 01.08.2018 р. не підтримав проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19 грудня 2006 року № 842», який було розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 348 «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби» з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства. Через те, що відповідного до ст.. 49 Конституції України, одним із конституційних обов'язків держави у сфері охорони здоров'я є забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя.

Проте, пропонується вилучення з наказу МОЗ України «Про формування автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників сфери управління МОЗ України» від 19.12.2006 № 842 положень, які стосуються Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

В даний час Профспілкою працівників охорони здоров'я України в судовому порядку оскаржується зазначена постанова Уряду, якою Державну санітарно-епідеміологічну службу приписано ліквідувати (справа № 826/9285/17).

СПО об'єднань профспілок підтримано:

- проект постанови КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 432 та від 27 квітня 2011 р. № 464», розробленого Мінекономрозвитку.

Проектом пропонується викладення у новій редакції Порядку укладення компенсаційних (офсетних) договорів, а також внесення змін до Порядку планування, формування, розміщення та коригування державного оборонного замовлення, а також здійснення контролю за його виконанням у частині визначення зобов'язань державного замовника, пов'язаних з офсетною діяльністю.

Проектом постанови передбачається спрощення механізму підготовки та укладення офсетних договорів, врегулювання питань розподілу повноважень під час проведення переговорів з іноземними постачальниками з одночасним посиленням ролі офсетного бенефіціара.

 

***

- доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яким пропонується внести зміни до Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, Питань надання послуг з вивезення побутових відходів.

- пропозиції СПО об'єднань профспілок щодо відрахування коштів первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу, попередньо надані головному розробнику, знайшли відображення у доопрацьованому проекті.

***

- проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання формування рахунків на оплату послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

***

- надісланий Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (доопрацьований) (реєстр. №2475а-д від 09.07.2018, внесений народними депутатами України Козирем Б.Ю., Дубневичем Я.В. та іншими.

Метою законопроекту є правове врегулювання правовідносин в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах та встановлення економічних та організаційних засад діяльності внутрішнього водного транспорту.

***

- проект наказу Адміністрації Держспецзв'язку «Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння (підтвердження або пониження класної кваліфікації військовослужбовцям та працівникам, які обіймають посади водіїв у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України».

Метою проекту є врегулювання питань підвищення кваліфікації та професійного рівня водіїв, які проходять службу або працюють у Держспецзв'язку.

 

***

- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства у відповідність до Закону України «Про адміністративні послуги», розробленого Мінрегіоном.

Метою проекту є зменшення надмірного адміннавантаження на фізичних та юросіб у сфері благоустрою, галузі поховання та житловій сфері, а також врегулювання процедури надання адмінпослуг у сферах житлово-комунального господарства.

 

Прес-центр ФПУ

 

 

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28