Дайджест новин. Випуск № 3, ( 14-21 серпня 2018 р.)

ФПУ

 

«Справедливі судді станьте на захист прав профспілок!», «Не віддамо профспілкову власність рейдерам від влади! STOP корупції!», «За порушення прав профспілок - до відповідальності!», «Хто зазіхає на профспілкове майно, той зазіхає на права мільйонів людей!», «Судді дайте рішуче по руках рейдерам профспілкового майна!». З такими та іншими  гаслами, які говорять самі за себе, вийшли 15 серпня представники профспілок на інформаційну акцію-пікетування Окружного адміністративного суду м. Києва.

 

АКЦІЯ. ЗАЗІХАННЮ НА ПРАВА МІЛЬЙОНІВ ЛЮДЕЙ – РІШУЧЕ ПРОФСПІЛКОВЕ «Ні!»

 «Справедливі судді станьте на захист прав профспілок!», «Не віддамо профспілкову власність рейдерам від влади! STOP корупції!», «За порушення прав профспілок - до відповідальності!», «Хто зазіхає на профспілкове майно, той зазіхає на права мільйонів людей!», «Судді дайте рішуче по руках рейдерам профспілкового майна!». З такими та іншими  гаслами, які говорять самі за себе, вийшли 15 серпня представники профспілок на інформаційну акцію-пікетування Окружного адміністративного суду м. Києва. Вона була проведена на підтримку  Полтавської обласної ради профспілок під час розгляду в суді справи про визнання противоправним та скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 13-р «Про передачу будівлі профспілок у Полтаві Генеральній прокуратурі України».

Голова Полтавської обласної ради профспілок Леонід Вернигора, представник ФПУ у Верховної Раді України, народний депутат України Сергій Каплін, заступник Голови ФПУ Євген Драп'ятий, профспілкові активісти наголошували:  зазіхаючи на профспілкове майно влада нехтує правами мільйонів людей, трудівників, кому воно належить, наголошували учасники акції.

«Ми розраховуємо на справедливий суд, який має стати на сторону закону і захистити права профспілок!» - підкреслювали вони.

        Учасники акції вимагали від суддів дати по руках рейдерам від влади, які використовують своє службове становище і намагаються збагатитися за рахунок простого люду та переступають через конституційну норму верховенства права. Після нетривалого засідання суду було оголошено, що у зв’язку з тим, що учасникам судового процесу необхідно ознайомитись з наданими документами, які сьогодні надійшли від позивача, оголошено перерву у підготовчому засіданні до 10 вересня ц.р.

 

 

Захищаючи свою будівлю, у профспілок Закарпаття не залишається іншого шляху, як вдатися до радикальних протестних акцій

  Після чергової спроби рейдерського захоплення будівлі профспілок Закарпаття на площі Народній 5, голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько у терміновому порядку знову надіслав листа Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману.

У листі до Глави Уряду зазначено, що міжнародні профспілкові організації обурені зневажливим ставленням Кабінету Міністрів України до майнових  проблем профспілок України й Закарпаття зокрема. Залишається без реагування звернення до Вас Генерального секретаря Європейської Федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Яна Віллема Гаудріана від 25.04.2018р. щодо неприпустимості порушень прав профспілок Закарпаття, й зокрема, спроб рейдерського захоплення Будинку профспілок.

У ході консультацій з профспілками  сусідніх країн була висловлена пропозиція – провести міжнародну акцію протесту профспілок: в один час  перекрити на території області державний кордон України із Словаччиною, Румунією, Польщею, Угорщиною з обох сторін спільно з профспілками сусідніх країн і тим самим привернути увагу усього Європейського співтовариства  до цієї проблеми.

Нині ведуться переговори щодо солідарної підтримки дій профспілок Закарпаття у боротьбі за свої майнові права, й зокрема, перекриття кордону.

На зустрічах з профспілковим активом в містах і районах області члени профспілок вимагають від мене,  як керівника територіального профспілкового об’єднання,  розпочати збір підписів за недовіру Уряду та проти корумпованості судової системи в Україні й  ініціювати його проведення в усіх областях під гаслом «Профспілкова хвиля протесту».

У зв’язку з надзвичайно складною  ситуацію, що призвела до дестабілізації  в області,  відкритого конфлікту між профспілками  і судовою гілкою влади, просимо Вашого особистого втручання у розв’язання цього протистояння,  невідкладного реагування на вимоги профспілок нашого краю викладених у заяві учасників акції  протесту профспілок Закарпаття щодо спроби рейдерського захоплення  Будинку профспілок  на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді 3 серпня 2018 року, - наголошується у листі голови Закарпатської облпрофради Володимира Фленька до Прем’єр-міністра України Володимира  Гройсмана.

 

Правовики ФПУ захищають права працівників на місцях

   

 14 серпня 2018 року у м. Біла Церква Київської області відбулося засідання Робочої групи організоване  Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України під головуванням в.о. голови Капліна С.М. на якому розглянута ситуація, що виникла у зв’язку із загрозою реорганізації /ліквідації музичних шкіл №2 та №3 в м. Біла Церква.

Під час засідання Гриценко М.М., заввідділом правової інспекції праці – правовий інспектор праці Департаменту правового захисту апарату ФПУ  виступила з інформацією щодо повноважень ФПУ по захисту трудових прав працівників та недопущення порушень власником закладу законодавства про працю при прийнятті рішення про реорганізацію /ліквідацію юридичної особи.       

          Після завершення засідання Робочої групи вона також надала роз’яснення голові Білоцерківської міської організації профспілки працівників культури Драпой Г.Ф. щодо алгоритму дій роботодавця при звільненні у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників.   

 

 На захист соціально-економічних прав та підвищення рівня життя працівників і членів їх сімей СПО об’єднань профспілок:

 

- надав пропозиції та зауваження до проекту Плану заходів на 2019 рік з реалізації Стратегії подолання бідності;

- звернувся до соціальних партнерів стосовно якнайшвидшого відновлення колективних переговорів та підготовки пропозицій щодо встановлення  розміру мінімальної заробітної плати на 2019 рік;

- направив звернення Міністру соціальної політики України - Голові Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Реві А.О. щодо здійснення необхідних заходів для негайного відновлення та підвищення ефективності роботи Комісії.

 

СПО об'єднань профспілок погоджено надісланий від ДФС України проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб»[1].

 

Проект наказу розроблено Фіскальною службою для приведення додатку форми звітності 1ДФ у відповідність до законодавчих змін, прийнятих Законами України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», від 23.02.2017 № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини», від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

У надісланому проекті наказу враховано попередні пропозиції СПО профспілок. 

 

СПО об'єднань профспілок погоджено надісланий Мінсоцполітики проект наказу «Деякі питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення».

 

Проект розроблено у зв'язку з внесенням змін до постанови КМУ від 05.04.2012 № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабiлiтацiї осіб з iнвалiднiстю, дітей з iнвалiднiстю та інших окремих категорій населення i виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технiчнi засоби реабiлiтацii, перелiкiв таких засобів».

Проектом передбачено затвердити оновлений перелік технічних та інших засобів реабiлiтацiї (внесено осучаснені зміни щодо візків), що видаються особам з iнвалiднiстю, дітям з iнвалiднiстю та іншим окремим категоріям населення, які підлягають поверненню до структурних пiдроздiлiв з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадмiнiстрацiй, виконавчих органів міських, районних у містах рад у разі смерті зазначених осіб та з інших причин, якщо строк їх експлуатації не закінчився, а також порядок повернення та списання технічних та інших засобів реабiлiтацii.

 

СПО об’єднань профспілок не підтримує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», надісланий листом Мінсоцполітики від 06.08.2018 № 15319/0/2-18/56. у запропонованій редакції

 

Запропоновані зміни, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 в цілому значно погіршують умови отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, що призведе до поглиблення соціальної напруги у суспільстві в умовах постійного зростання тарифів на такі послуги і товари при загальних тенденціях до зниження платоспроможності переважної більшості населення.

Так, перегляд порядку обрахування доходів громадян для призначення субсидій призведе до визначення доходів на необґрунтовано завищеному рівні, у порівняні з фактичними.   

Крім того, неприпустимим є врахування податку з доходів фізичних осіб, військового збору та інших відрахувань із заробітної плати у складі сукупних доходів при призначенні субсидій.

Враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу соціальної справедливості під час надання пільг і субсидій, СПО об’єднань профспілок не підтримує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» у запропонованій редакції.

 

СПО об’єднань профспілок не погодив Умови, диференційовані показники та розміри преміювання керівників державних підприємств, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби

 

СПО об’єднань профспілок не підтримав проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження умов, диференційованих показників і розмірів преміювання керівників державних підприємств, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби, та умов, диференційованих показників і розмірів виплати їм матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном»

 

 

СПО об’єднань профспілок заперечував проти прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 1034 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1995 р. № 597 і від 19 травня 1999 р. № 859» як такої, що породжуватиме поглиблення необґрунтованої диференціації між оплатою праці керівників підприємств і працівників, сприятиме зниженню рівня життя населення та зростанню соціальної напруги в трудових колективах через значне підвищення заробітних плат, насамперед посадових окладів, керівників державних та комунальних підприємств.

Разом з тим, відповідно до чинного законодавства України (Кодекс законів про працю України, Кримінальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України «Про оплату праці») за порушення законодавства про оплату праці, зокрема порушення строків виплати заробітної плати, винні особи притягуються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності. Проте, проектом Наказу Мінагрополітики передбачено преміювання керівників державних підприємств, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби, у разі наявності заборгованості з виплати заробітної плати.

Водночас, Професійною спілкою працівників агропромислового комплексу України надані зауваження та пропозиції до умов, показників та розмірів преміювання керівників державних підприємств, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби.

Враховуючи зазначене, СПО об’єднань профспілок запропонував Мінагрополітики замінити в проекті наказу положення щодо преміювання керівників у разі наявності на підприємстві заборгованості з виплати заробітної плати на положення щодо можливого преміювання новопризначених керівників підприємств, результатом роботи яких стане значне скорочення раніше утвореної зарплатної заборгованості, а також доопрацювати його з урахуванням зауважень Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України.

        

 

 

Прес-центр ФПУ 

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30