30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Изображение 932

 

Свято відзначають щорічно згідно з Указом Президента України, щоб вшанувати клопітку працю та високу місію бібліотекарів.

 

Український поет Дмитро Павличко писав:

«Життя без книги — хата без вікна.

Тюрма глуха і темна, мов труна,

Крізь вікна книг свободи світло ллється,

Майбутнього видніє далина».

 

Хіба можливо переоцінити роль книги у житті людини?

Із малечку ми відкриваємо для себе світ та познаємо його за допомогою книг.

Незважаючи на сучасне різноманіття інформаційних джерел, саме книга лишається еталоном скарбниці знань. Тому бібліотека – це своєрідний храм людської думки та душі, а бібліотекарі – його служителі й хранителі досвіду поколінь.

 

Изображение 927

 

У Міжнародному центрі культури і мистецтв профспілок (Жовтневому палаці) протягом багатьох десятиліть працює по своєму унікальна бібліотека. Колись ще за радянських часів це була Республіканська спеціалізована бібліотека з питань праці та профспілкового будівництва. Сьогодні вона лишається універсальною книгозбірнею з 48-ми тисячним літературним фондом художніх, історичних, суспільно-політичних, юридичних, філологічних та дитячих видань. Також тут відображено майже увесь пройдений профспілками нашої держави шлях.

А працюють у бібліотеці по справжньому відданні своїй справі люди - Маргарита Семенівна Руднєва, яка прийшла сюди ще 1962 року й все своє трудове життя віддала цьому закладу, і Олена Володимирівна Яковлєва, яка працює на цьому місці вже 36 років.

 

Изображение 940

 

Вони вбачають роль бібліотекаря в тому, щоб бути читачеві порадником, навчити орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях, а також допомогти усвідомити значення книги, як визначного носія мудрості.

Директор МЦКМ ПУ Юрій Бобир вважає, що бібліотечна справа має перспективи, виконуючи широкий спектр функцій щодо збереження і передачі знань та культурних надбань поколінь, а також за умови перетворення бібліотек в багатофункціональні інформаційно-культурні центри. Для продовження традицій Жовтневого палацу, насамперед, як осередку культури, на базі бібліотеки можливо проведення літературних вечорів, презентацій книжок, зустрічей з письменниками та публічних читань. Для адаптації до сучасних потреб відвідувачів – на часі створення електронного архіву, оцифровування документів та методичних видань, зокрема щодо історії профспілкового руху, наукових праць з досвіду діяльності як профспілок, так і інших громадських інституцій.

 

Изображение 983

 

Отже, сьогодні бібліотеки згідно з ухваленою Урядом «Стратегією розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року» перебувають на шляху впровадження новітніх технологій, пошуку сучасних підходів до спілкування з читачами. І всі ці зміни відбуваються завдяки професіоналізму, компетентності та невичерпному ентузіазму бібліографів, у яких 30 вересня професійне свято.

 

Від всієї душі вітаємо вас, колеги!

 

Изображение 975

Прес-центр ФПУ

 

 

 

Архiв
<< < Квітень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30