ЗАЯВА УЧАСНИКІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ КОНФЕДЕРАЦІЇ НЕЗАЛЕЖНИХ ПРОФСПІЛОК БОЛГАРІЇ

логотип

 

Сьогодні представники КНПБ, які прибули сюди з усіх куточків країни, звертаються до уряду та опозиції, до роботодавців та соціальних партнерів, щоб висловити своє незадоволення та обурення відсутністю справедливості, відсутністю гарантій безпеки на роботі і в побуті, відсутністю справедливої і гідної винагороди за працю, загрозою нашим правам з боку високопоставлених товстосумів.

  • Атаки на наші права стали буденним явищем. Роботодавці хочуть скасувати всі додаткові виплати, мінімальні страхові пороги – і це не межа.
  • У «європейській» Болгарії бізнес відмовляється вести колективні переговори та руйнує їх на всіх рівнях.
  • Зростає соціальна та економічна нерівність – існує величезний розрив між широкомасштабною бідністю та цинічно демонстрованим багатством.

Сьогодні ми вийшли на вулиці, щоб висловити свій гнів. Ми хочемо бути почутими. Ми хочемо, щоб наш рішучий голос дійшов до усіх куточків Болгарії: «Трудящі Болгарії вимагають підвищення заробітної плати!»

 

КНПБ вимагає від влади:

 

- Змінити політику доходів.

- Упровадити податкову систему, яка передбачає рівномірний розподіл трудового і грошового тягаря між бідними та багатими, і першим кроком у цьому напрямку має стати скасування оподаткування мінімальної заробітної плати.

- Негайно прийняти нормативно-правову норму, яка передбачає кримінальну відповідальність за все часті порушення прав трудящих на асоціацію та колективні переговори.

- Посилити контроль за дотриманням соціального та трудового законодавства, зокрема у сфері безпеки та гігієни праці, робочого часу, заробітної плати та соціального забезпечення.

- Гарантувати доступ усіх громадян Болгарії до якісної освіти та охорони здоров’я, які функціонують на принципах соціального, а не ринкового характеру.

 

Ми наполягаємо, щоб роботодавці:

 

• припинили атаки на трудящих – найцінніший капітал болгарської економіки.

• сіли за стіл переговорів, адже правильні рішення існуючих проблем існують.

• усвідомили, що зростання заробітної плати не має альтернативи, що резерви для зростання економіки – не у видатках на оплату праці, а в іншому.

• зрозуміли, що вимоги держави щодо порядку та прозорості – не «адміністративний тягар», а невід’ємна складова демократії та законності.

Ми повинні чітко усвідомити, що Болгарія є членом ЄС – демократичного співтовариства з усталеними законами та стандартами, з розвиненою системою соціального діалогу та виробничих відносин, зі своїми цінностями та досвідом, яке не потребує «балканського колориту»!

 

 27 жовтня 2017 року, Софія (Болгарія)

 

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31