Права профспілок в Україні – у центрі уваги засідання Виконкому ПЄРР

IMG 2622

 

Розпочало свою роботу 12-те засідання Виконавчого комітету Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок, у якому бере участь Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

Учасники засідання заслухали звіт про діяльність ПЄРР у 2017 році. Основними заходами минулого року були Літня школа ПЄРР у Стокгольмі, на якій основна увага приділялася кампаніям за підвищення заробітної плати, ланцюгам постачань і ситуації с профспілковими правами в регіоні; п’ята молодіжна конференція ПЄРР; два засідання Жіночого комітету. Загалом було проведено понад 20 регіональних і субрегіональних тематичних заходів, а також близько 20 заходів на національному рівні в країнах Центральної та Східної Європи.

Представники ФПУ взяли участь у більшості регіональних та субрегіональних заходів, отримуючи з перших рук інформацію про сучасні тенденції в профспілковому русі та обмінюючись досвідом роботи з колегами з інших країн. В Україні у 2017 році було проведено два заходи за підтримки ПЄРР експертний семінар у Києві з реформування системи охорони здоров’я у контексті реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС та всеукраїнський семінар спеціалістів членських організацій ФПУ, відповідальних за організаційну роботу. Виконавчий комітет затвердив пріоритети на 2018 рік: заробітна плата; мир і демократія в Європі.

 

IMG 2623

 

Члени Виконкому обговорили хід підготовки до IV Всесвітнього конгресу МКП, що відбудеться 2-7 грудня 2018 року у Копенгагені (Данія). Було представлено проект основної заяви Конгресу та пропоновані поправки до Статуту МКП. У проекті заяви, зокрема, зазначається, що завданням всього світового профспілкового руху має бути об’єднання працівників у профспілки з метою нарощування сил і впливу працівників. Профспілковий рух має мобілізувати свої сили для зміни правил світової економіки. Членські організації запрошуються вносити свої пропозиції до вказаних документів до 15 квітня цього року.

Під час обговорення ситуації з правами трудящих та працівників в регіоні, керманич ФПУ проінформував колег про звернення ФПУ до Генерального секретаря МКП Шаран Барроу та про посиленням наступу на права українських профспілок з боку органів державної влади, які виганяють представників профспілок на вулицю з приміщень, що перебували у законному володінні профспілок десятки років, обслуговувалися та підтримувалися ними в належному стані, а в більшості випадків були й збудовані за їхні кошти. Зокрема, він зазначив, що Президією ФПУ висунуто вимоги до влади щодо скасування розпоряджень про передачу профспілкових об'єктів до державної власності та закріплення на законодавчому рівні за профспілками право власності на майно, яке знаходиться у їх віданні.

Очільник ФПУ закликав членів Виконавчого комітету підтримати дії ФПУ.

 

IMG 2624

 

Департамент міжнародних зв’язків

ФПУ

 

Архiв
<< < Вересень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30