Делегація ФПУ бере участь у роботі 51-ї сесії Комісії ООН з народонаселення та розвитку

34343

 

З 9 по 13 квітня 2017 року у штаб-квартирі ООН у м. Нью-Йорк проходить 51-а сесія Комісії з народонаселення на тему: «Сталі міста, мобільність населення та міжнародна міграція».

 

Відповідно до спеціального консультативного статусу ФПУ при Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР) у цьому важливому міжнародному форумі вперше бере участь делегація Федерації профспілок України.

Під час сесії планується розглянути такі питання, як діяльність щодо подальшого здійснення Програми дій Міжнародної конференції з народонаселення та розвитку на глобальному, регіональному та національному рівнях, екологічно стійкі міста, переміщення людей і міжнародна міграція, а також плани роботи Секретаріату Комісії у сфері народонаселення.

Учасники сесії також розглянуть тенденції щодо смертності і народжуваності, становища літніх людей, молоді та мігрантів, проблеми та переваги урбанізації.

Відкриваючи сесію перший заступник Генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед підкреслила, що масштаби переміщення населення стрімко ростуть, люди переїжджають з сільських районів у міські, з однієї країни в іншу. Багато з них рятуються від наслідків кліматичних змін і конфліктів, інші переїжджають у пошуках кращого життя, гідної праці, кращого майбутнього для своїх дітей. Велика частина мігрантів, у тому числі міжнародних, осідає у великих містах.

Звертаючись до учасників сесії, Аміна Мохаммед також нагадала про важливість реалізації Цілей сталого розвитку, зокрема Цілі 1 «Подолання бідності», Цілі 10 «Зменшення нерівності» та Цілі 11 «Міста та спільноти, що живуть відповідно до принципів сталого розвитку».

У представленій на розгляд Комісії доповіді Генерального секретаря ООН йдеться про те, що найбільше міст – у Північній Америці. Там городяни становлять 82% населення. Найменше міських жителів поки в Африці та Азії. Але вже буквально до 2030 року в містах буде жити 47 відсотків населення Африки і 56% населення в Азії. У Європі до цього часу частка городян складе 77%.

На думку Генерального секретаря ООН «міграція є однією з ключових характеристик глобалізованого світу, а переміщення людей – це наріжний камінь загального сталого розвитку. Міжнародні та внутрішньодержавні переміщення людей у міста сприяють зростанню міст і створенню дуже диверсифікованих населених пунктів, здатних сприяти взаєморозумінню культур і стимулювати розвиток».

Генеральний секретар ООН у своїй доповіді також зазначає, що сьогодні великі агломерації стали свого роду «імміграційними шлюзами». Приблизно одна п’ята всіх осіб іноземного походження – мігрантів, біженців та шукачів притулку – проживає у найбільших містах світу. У 18 з 33 мегаполісів щонайменше 20% жителів є міжнародними мігрантами.

З 1990 року число міжнародних мігрантів у світі зросло на 105 мільйонів чоловік, або 69%, і склало в 2017 році 258 мільйонів.

Зі зростанням чисельності населення зростає і число мегаполісів. За прогнозами, до 2030 року в світі буде 40 міст з населенням понад 10 мільйонів чоловік. Сьогодні їх 33. Ще в 1990 році таких міст було всього 10.

Переміщення людей може бути викликане конфліктами, гуманітарними кризами або обставинами, коли люди вважають, що у них обмежені можливості, або вважають, що їх права людини знаходяться під загрозою або порушуються. У людей, які переїжджають через зубожіння, відсутності можливостей, а також внаслідок конфліктів або криз, нерідко висока мотивація: вони хочуть знайти місце, де перед ними відкриються більш світлі перспективи. Саме цим пояснюється міграція великої кількості молодих людей в міста і між містами в пошуках кращого майбутнього.

Під час своїх міграційних перипетій люди можуть переходити з однієї категорії мігрантів в іншу. Деякі з них можуть десятиліттями залишатися у категорії біженців, а інші переходять з категорії переміщених осіб у категорію внутрішніх мігрантів і, можливо, міжнародних мігрантів або біженців, у залежності від обставин і місцезнаходження. Підтримка вразливих переселенців повинна носити універсальний характер, незалежно від їх статусу, і повинна надаватися з метою задоволення їх потреб як у засобах існування, так і в розвитку. Слід уживати заходів із забезпечення основних потреб переселенців, насамперед у галузі охорони здоров’я, освіти та забезпечення житлом і гідною працею, приділяючи їм таку ж увагу, як і аналогічним потребам громадян приймаючої країни.

51-я сесія Комісії з народонаселення та розвитку продовжить свою роботу до 13 квітня.

 

Довідково

 

Комісія з народонаселення та розвитку була створена у 1946 році. Вона є допоміжним органом Економічної і соціальної ради ООН і складається з 47 держав-членів ООН.

Плани та програми дій ООН щодо урбанізації та міграції викладені у наступних документах:

- Програма дій Міжнародної конференції з народонаселення та розвитку;

- Порядок денний у галузі сталого розвитку на період до 2030 року;

- Нью-Йоркська декларація про біженців та мігрантів;

- Нова програма розвитку міст.

 

IMG 20180409 103522

 

Департамент міжнародних зв’язків

апарату ФПУ

 

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31