Заява Міжнародної конфедерації профспілок до 1 травня 2018 року

wpid9fd3af6e45836

 

Сто п'ятдесят років тому робітники у Великобританії зібралися у місті Манчестер, щоб створити перший у світі національний профспілковий центр – Британський конгрес тред-юніонів.

Вони, як і трудівники в багатьох інших містах в ті часи, заклали підвалини сьогоднішнього глобального профспілкового руху, який об’єднує понад 200 мільйонів членів. Починаючи з тих найперших кроків, чоловіки та жінки, об’єднуючись, розбудовували свої профспілки та змінили хід історії.

Сьогодні, в день Першотравня 2018 року, ми віддаємо шану всім тим, хто віддав там багато сил боротьбі за основоположні права, які сьогодні багато хто сприймає як належне – за свободу об'єднання, право на колективні переговори, захист від дискримінації та експлуатації, охорону праці на робочих місцях. Ми також висловлюємо свою солідарність з тими, хто позбавлений цих прав і сьогодні, в світі, де правила, які гарантують ці права, поширюються не на всіх, веде таку ж боротьбу проти експлуатації та зловживань, як і матері й батьки нашого руху півтора століття тому.

Ми також знаємо, що величезні сили працюють на відміну цих правил. Сила корпорацій виходить з-під контролю, демократію перебирають на себе 1% найбагатших людей, а чимало урядів стоять осторонь, замість того, щоб стати на захист робітників. Майбутнє планети та людей висить на волосині, оскільки малочисельна жадібна еліта наживається за рахунок рівня життя всіх інших людей, а економічна модель, яку вони нав'язують, виснажує обмежені ресурси Землі. Демагоги і ксенофоби приходять до влади, користаючись з народного незадоволення, викликаного нерівністю та незахищеністю, які є характерними ознаками сьогоднішньої невдалої моделі глобалізації.

Профспілки завжди будуть відстоювати наші центральні цінності рівності, гідності, розвитку, демократії та миру. Саме реалізація цих цінностей, завдяки силі колективних дій та солідарності, забезпечує побудову обіцяного кращого світу. Світу, де правила працюють на благо людей.

Настав час змінити правила, скинути кайдани з демократії та прав людини. Саме профспілки, організовуючи працівників з метою нарощування їх сили у містах, селищах та в сільській місцевості, на робочих місцях та в громадах у всьому світі, втілять цю надію в реальність. Ми святкуємо Першотравень з упевненістю та рішучим наміром забезпечити, щоб основоположні принципи нашого руху стали наріжними каменями нашого майбутнього.

Для отримання додаткової інформації, звертайтесь до відділу преси МКП за тел. +32 2 224 03 52 або на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28