28 квітня: Міжнародний день пам'яті трудящих

draft-poster-001-300x189

 

28 квітня, в Міжнародний день пам'яті загиблих і постраждалих трудящих, профспілкові акції в усьому світі привернуть увагу громадськості до важливішої ролі профспілок у захисті працівників від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.

 

У 2017 році понад 2,5 мільйонів трудящих загинули в результаті травм і захворювань, отриманих на робочих місцях. Ще більше випадків залишилися незафіксованими.

«Внаслідок неналежних умов праці кожні 11 секунд у світі гине один працівник. Усіх цих смертей можна було б уникнути, але їх кількість зростає. Життєво важливим захистом для трудящих є профспілки і ефективні працюючі закони. Тому не дивно, що в ситуації ослаблення трудового законодавства і підриву права трудящих на об'єднання в усіх регіонах світу кількість таких смертей настільки велика. З огляду на це глобальні профспілки запускають невідкладну організаційну кампанію з вимогами безпеки, справедливості і прозорості», - заявила Генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

В цьому році профспілки також зосередяться на проблемі професійних ракових захворювань, на які припадає значна частка смертей, викликаних професійними захворюваннями. Понад 10% онкологічних захворювань - це наслідок дії ризикових факторів на робочих місцях.

«Онкозахворювання, викликані робочим середовищем, є основним вбивцею, а там де працівникам не дозволяють організовуватися в профспілки, а уряди не справляються з ефективним регулюванням та забезпеченням виконання законодавства, ризики стрімко зростають. Є чимало прикладів, таких як випадок на компанії «Самсунг» в Кореї, яка прикриваючись «комерційною таємницею» приховувала інформацію про токсичність хімікатів, з якими працювали працівники на виробничих лініях», - зазначила Барроу.

Профспілковий рух також закликає до визнання охорони та безпеки праці в якості одного з основоположних принципів і прав на робочих місцях Міжнародної організації праці, наряду з існуючими основоположними стандартами щодо примусової праці, дитячої праці, дискримінації на робочому місці, свободи об'єднання і права на колективні переговори.

 

Департамент міжнародних зв’язків

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28