IMG 2398

 

Реалізуючи Стратегію діяльності «Європейський вибір», ФПУ активно співпрацювала з Пан’європейською регіональною радою, Міжнародною конфедерацією профспілок, глобальними профспілками, національними профспілковими центрами, міжнародними урядовими та неурядовими організаціями з метою сприяння реалізації прав та інтересів членів профспілок.

 

ФПУ активно співпрацювала з національними профцентрами. Завдяки цьому у жовтні 2018 року, напередодні Всеукраїнської акції протесту, зокрема, профоб’єднання Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини виступили із спільною Декларацією солідарності з ФПУ, яку підтримала Європейська конфедерація профспілок.

ФПУ тісно співпрацювала з Міжнародною організацією праці. Голова ФПУ виступив на пленарному засіданні 107-ї сесії Міжнародної конференції праці. На Комітеті Конференції із застосування стандартів розглядалося подання ФПУ щодо дотримання Урядом України конвенцій МОП про інспекцію праці №№ 81 і 129. Комітет заслухав звіт Уряду та прийняв відповідні рекомендації. Представники ФПУ зробили значний внесок у дискусії щодо вироблення регіональної політики МОП. ФПУ активно долучилася до реалізації проекту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». З нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю 8 жовтня ФПУ провела круглий стіл «Майбутнє сфери праці. 100-ліття МОП».

Проведено консультації правовиків ФПУ з фахівцями з правових питань Департаменту міжнародних правових норм Міжнародного бюро праці щодо розгляду скарг ФПУ до МОП.

Завдяки спеціальному консультативному статусу ФПУ при Економічній і соціальній раді ООН делегація представників членських організацій взяла участь у глобальній конференції щодо реалізації Цілі сталого розвитку №7, 62-ій сесії Комісії ООН зі статусу жінок, 51-ій сесії Комісії ООН з народонаселення та розвитку «Сталі міста, мобільність населення та міжнародна міграція».

У питаннях реалізації Угоди про асоціацію України з ЄС на засіданні ПГС у Брюсселі було прийнято Спільну декларацію та схвалено доповідь УС ПГС «Роль оплати праці в скорочені бідності та її вплив на трудову міграцію», яка була надіслана до Єврокомісії та Уряду України.

23 представники членських організацій ФПУ взяли участь у Асамблеї УС ПГС, що відбулася 19 червня 2018 р. у Києві. Представники ФПУ також взяли участь та внесли свій вклад у дискусії на круглому столі «Ефективність технічної допомоги Європейського Союзу як чинника реформ та зближення ЄС і України», семінарі «Угода про асоціацію: інституції, імплементацій ні процеси та можливості участі громадськості», другому Форумі асоціації Україна-ЄС, щорічній конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства ЄС.

Делегація ФПУ та її членських організацій взяла 27 грудня 2018 року участь у 4-му Всесвітньому конгресі МКП у Копенгагені. Голова ФПУ звернувся до понад 1200 учасників Конгресу, зазначивши, що реформи в економіці й соціальній сфері України нерідко межують з наступом на права трудящих. Ситуація ускладняється анексією Росією Криму, підтримка нею воєнного конфлікту у східних регіонах, що вимагає відповідної реакції не тільки зі сторони політиків, але й громадянського суспільства та профспілок.

Делегати Конгресу одноголосно обрали Голову ФПУ Григорія Осового одним із віце-президентів МКП. Представник українських профспілок вперше в історії був обраний на цей високий пост. Він також був обраний титулярним членом Генеральної ради МКП і заступником титулярного члена Виконавчого бюро МКП на наступний період.

За сприяння МКП у Києві відбувся тренінг «Юридична клініка». Досягнуто домовленості про приїзд до України у лютому 2019 року місії МКП/ПЄРР на чолі з Генеральним секретарем ЄКП Лукою Вісентіні щодо вивчення ситуації з правами профспілок.

МКП, ПЄРР, глобальні профспілки протягом року неодноразово зверталися до Європейської Комісії, Президента, Прем’єр-міністра України, Верховної Ради України, висловлювали свою підтримку численним акціям ФПУ.

 

 Прес-центр ФПУ