0877c18a

 

Лідери національних профспілок Європи переобрали Луку Вісентіні на посаду Генерального секретаря та обрали Лорана Бергера президентом Європейської конфедерації профспілок.

 

Вони також схвалили новий маніфест та програму дій на 2019-2013 роки «Більш справедлива Європа для працівників».

Конгрес ЄКП, що відбувся у Відні, також обрав:

  • двох заступників Генерального секретаря - Естер Лінч і Пер Хільмерссон;
  • трьох конфедеративних секретарів - Лііну Карр, Ізабель Шьоманн і Людовіка Вота;
  • чотирьох віце-президентів - Хосе Марія (Пепе) Альвареса, Міранду Уленс, Бенте Соргенфрея і Джозефа Стредулу.

Лука Вісентіні був обраний Генеральним секретарем на попередньому конгресі ЄКП у Парижі в 2015 році. До цього він був конфедеративним секретарем ЄКП з 2011 року, та членом італійської профспілки UIL з 1989 року.

Лоран Бергер - генеральний секретар Конфедерації демократичних профспілок Франції з 2012 року.

Політичні стратегії, прийняті сьогодні Конгресом ЄКП, що увійшли до Маніфесту ЄКП та Програми дій на 2019-23 рр., які ЄКП просуватиме в новому Європейському парламенту та Комісії, включають:

  • Реформування економічного управління ЄС, бюджетування та валютного союзу з метою просування соціальної справедливості, інвестицій, що сприяють створенню робочих місць, сталому розвитку та справедливому, прогресивному оподаткуванню як цілям економічної політики ЄС.
  • Реалізацію в повному обсязі 20 принципів Європейської опори соціальних прав, прийнятих ЄС у 2017 році, в тому забезпечення ґендерної рівності, рівних можливостей, права на справедливу заробітну плату та права на освіту та навчання протягом усього життя.
  • Дії ЄС на підтримку колективних переговорів між роботодавцями та профспілками щодо оплати праці та умов праці в усіх країнах ЄС.

• Соціально справедливий перехід до низьковуглецевої, цифрової, автоматизованої та глобальної економіки - з законодавством, політикою та фінансування ЄС, щоб гарантувати, що ніхто не залишиться покинутим напризволяще.

• Формування майбутнього праці за допомогою законодавства ЄС з метою зменшення незахищеної зайнятості, захисту прав працівників у нових формах зайнятості, припинення демпінгу зарплат та соціального демпінгу та забезпечення справедливої мобільності працівників та рівного ставлення;

• Реформування законодавства ЄС з метою посилення прав працівників на інформування та консультацій, представництва працівників в правліннях компаній та європейських радах підприємств.

«Завданням на наступний термін буде боротьба з нападками на демократію і толерантність», - заявив Лука Вісентіні, «і рухатися дальше, ніж комісія Юнкера, у просуванні соціальної справедливості, якісних робочих місць і підвищення зарплат в ЄС».

«Ми також будемо наполягати, щоб ЄС з невідкладною рішучістю взявся за вирішень проблеми зміни клімату і робив більше для проактивного управління кліматичними діями, цифровізацією та автоматизацією, щоб ніхто не залишився кинутим напризволяще».

Резюме нової керівної команди див. за посиланням: https://www.flickr.com/photos/etuc-ces/albums

 

 Департамент міжнародних

зв’язків апарату ФПУ