Дитячому оздоровленню – профспілкову турботу!

ОЗДОР

 

До Федерації профспілок України надійшли матеріали від 38 її членських організацій щодо їхньої участі у Всеукраїнського огляді роботи профспілок та трудових колективів на кращу організацію дитячого оздоровлення влітку 2016 року.

 

Його підсумки будуть розглянуті на черговому засіданні Президії ФПУ. Більшість членських організацій при цьому скаржилися на утруднення в цій роботі через законодавче скасування видатків Фонду соціального страхування для дитячих оздоровниць на харчування дітей. Низка профспілкових об’єднань висловлюють побажання Федерації профспілок України стосовно скасування на законодавчому рівні податків для дитячих оздоровниць.

Інформуємо, що Федерація профспілок України не припиняє зусиль щодо відновлення часткового фінансування дитячого оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Зокрема, Голова Федерації профспілок України Осовий Г.В. наполягав на засіданні Уряду України 1 червня 2016 року у День захисту дітей на виправленні помилки попереднього Уряду та ініціюванні ним прийняття Верховною Радою України законопроекту №2245 щодо відновлення санаторно-курортного лікування як працівників, так і їхніх дітей, який, на переконання профспілок, потрібно ухвалювати терміново. Аналогічні пропозиції вносилися представниками ФПУ і на засіданнях урядових комітетів та комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молоді та спорту.

Федерація профспілок України також звернулася у вересні ц.р. офіційним листом до Міністерства соціальної політики України, як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей з аналогічною пропозицією або ж закладенні у Державному бюджеті України на 2017 рік аналогічної суми на дитяче оздоровлення. Крім того, ФПУ наполягала на висвітленні у державній доповіді про становище дітей в Україні ситуації про те, що держава не надає жодних преференцій, зокрема податкових, на утримання соціальних об’єктів (це могли би стати пільги по оплаті земельного податку, податку на нерухомість та ін.) та не стимулює бізнес й власників підприємств до збереження і розвитку оздоровчих закладів, як неприбуткового активу (ці заклади задіяні три місяці на рік, а витрати на їх утримання потрібно нести протягом усього року).

Разом з тим, звертаємо увагу профспілкових організацій на зміни податкового законодавства щодо встановлення ставок податків на землю та нерухоме майно дитячих оздоровниць. Вже другий рік поспіль це право надано органам місцевого самоврядування. Тому слід посилювати соціальний діалог з ними та вчасно внести пропозицію щодо прийняття на сесії місцевої ради рішення щодо низьких ставок податку землю та нерухоме майно дитячих оздоровниць.

 

Департамент профспілкового руху та

зв’язків із громадськими організаціями

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31