Навчальний семінар профспілкових фахівців з організаційної роботи

IMG 5734

 

4–5 жовтня 2018 року на базі Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок, за підтримки проекту Union to Union відбувся семінар на тему: «Профспілковий органайзинг: ефективні практики», в якому взяли участь молоді спеціалісти – представники територіальних профоб’єднань, всеукраїнських профспілок – членських організацій Федерації професійних спілок України.

 

Семінар відкрив заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, який поділилися власним досвідом та баченням подальшого розвитку профспілкового руху України.

До привітання учасників семінару долучився голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко. Він розповів організаційникам про головні проблеми  у роботі очолюваного ним профоб’єднання.

Розпочав семінар керівник Центру освіти «Перспектива» НМЦ профспілок Віталій Копиш. Він ознайомив слухачів з історією виникнення профспілкового органайзингу, його основними поняттями та базовими принципами. Учасники заходу провели дискусії з питань застосування органайзингу в своїй роботі.

 

IMG 5842

 

Ознайомитися з практиками ведення переговорів з працівниками та залучення членів профспілки до роботи організації слухачі мали можливість під час тренінгу Володимира Ковальчука «Визначення та аналіз проблем робітника на робочому місті. Паспорт організації». Тренер зупинився на основних групах працівників, на яких органайзер повинен сконцентрувати свою увагу в першу чергу. У ході дискусії її учасники визначили чотири основні групи людей, які, на їхню думку, є найменш захищеними, та на які вони б звернули увагу при проведенні компанії. Після обговорення слухачі зосередилися на роботі в групах, де визначили вразливі місця, а також критерії та стратегію вирішення проблем потенційних членів профспілки.

Профспілкові експерти Юрій Буздуган та Олена Скоморощенко запропонували учасникам для обговорення та подальшої дискусії теми «Цінності профспілки» та «Профспілковий рух в Україні: реалії, виклики та перспективи», виклав нові стратегії та тактики реформування та вдосконалення профспілкового руху в Україні.

Особлива увага приділялася питанням розвитку профспілкового руху в Україні із захисту прав та інтересів членів профспілок і міжнародному досвіду профспілок в цьому питанні. Юрій Буздуган та Олена Скоморощенко побудували свій тренінг довкола профспілкових цінностей, символів та міфів – усього того, що складає основу профспілкового руху як такого. Учасники мали змогу виявити не тільки аналітичні здібності, а й творчий підхід, аби виконати практичні завдання.

Під час розгляду теми «Професійні компетенції та моральні якості профспілкового лідера» наголошувалось на необхідності формування всередині профспілок активних людей – лідерів, які б займалися пропагандою профспілкової ідеології, цінностей робітничого руху з єдиною метою: консолідувати навколо профспілок трудовий колектив і подолати віддаленість деяких профспілкових організацій від пересічних членів профспілки та їх потреб.

 

IMG 5877

 

На завершальному етапі семінару Володимир Ковальчук та Віталій Копиш зосередили увагу слухачів на певних техніках профспілкового органайзингу, як от складання паспорту організації, аналіз різних категорій працюючих та залучення активістів до роботи в профспілці.

Також, учасники семінару зупинилися на методах та практиках мотивації профспілкового членства. Це питання за своєю гостротою і актуальністю посідає в профспілковому русі одне з перших місць, оскільки нині спостерігається стрімке падіння членства в профспілках.

 

IMG 20181005 144415

 

Наприкінці навчального курсу слухача визначили, що для підвищення іміджу профспілок у суспільстві необхідно проводити:

  • сучасну інформаційну політику;
  • ефективну колективно-договірну роботу;
  • активну правозахисну роботу;
  • використовувати активні методики навчання;
  • прямий діалог з працівниками.

Важливо, що учасники семінару не просто здобували теоретичні знання, а й отримали відповіді на запитання, які їх найбільше цікавлять, а також безпосередньо обмінювалися досвідом та спілкувалися один з одним.

 

Департамент профспілкового руху та зв’язків

з громадськими організаціями апарату ФПУ

Архiв
<< < Серпень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31