IMG 8361

Мабуть, вперше за свою історію в м. Чернігові зібралося стільки багато професіоналів в сфері організації, проведення та науково-методичного забезпечення профспілкового навчання. Усіх їх зібрала "під своє крило" Федерація профспілок України, яка 24-25 січня на провела Міжнародну науково-практичну конференцію з питань розвитку сучасної профспілкової освіти на базі та за участю Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок. Багато чого на цій конференції було вперше: вперше профспілковий захід такого рівня транслювався в мережі інтернет, вперше були представлені чотири майстер класи по проведенню тренінгів (в т.ч. від Світлани Демидової, керівника Центру розвитку профспілкової освіти Інституту профспілкового руху Академії праці і соціальних відносин ФНПР), вперше організовано виставку досягнень закладів профспілкової освіти та багато інших "вперше".

У представницькому заході взяли участь лідери всеукраїнських галузевих та територіальних профоб'єднань, керівники профспілкових навчальних закладів, організатори навчання, профспілкові викладачі, а також представники профспілок Росії та Білорусі.

Пленарне засідання конференції відкрив Юрій Кулик — голова Федерації профспілок України, голова Науково-методичної ради ФПУ. У своєму вітальному слові він проаналізував сучасний стан, основні досягнення та проблеми профспілкової освіти. Зокрема було підкреслено, що для підготовки і перепідготовки профспілкових кадрів Федерація профспілок України має у своєму складі власні вищі навчальні заклади: Академію праці і соціальних відносин, Харківський соціально-економічний інститут, а також зовсім нову структуру — Інститут профспілкового руху. Окрім того, в областях працює низка навчально-методичних центрів регіональних профоб'єднань, базовим серед яких, як підкреслив голова ФПУ, є Чернігівський центр. Повільно, але поступово відновлюється робота шкіл профспілкового активу в трудових колективах. Однак профспілки відчувають гострий брак кваліфікованих викладачів, потребує значної уваги розробка та впровадження сучасних тематик навчання, тільки розпочинається реформування діяльності профспілкових вищих навчальних закладів, які мають вносити більший вклад в роботу системи профспілкового навчання.

Голова Федерації особливо наголосив на необхідності матеріального забезпечення системи профспілкового навчання в бюджетах профспілкових організацій, згадавши про ухвалене Президією Федерації профспілок України рішення про спрямування на перепідготовку та навчання не менше 5 відсотків бюджету, яке на жаль, не виконується в більшості членських організацій ФПУ. "Тим часом, наприклад, профспілки Данії інвестують чверть власного бюджету в підготовку фахівців, що є запорукою їхньої ефективності зараз і в майбутньому" — зауважив лідер українських профспілок.

Після цього розпочалася основна частина конференції, яка складалася з виступів учасників, а також секційних засідань. Два робочі дні учасники конференції працювали вельми напружено, обговорюючи різні аспекти профспілкової освіти — формування громадянських навичок та позицій, використання сучасних знань для захисту соціально-економічних прав працюючих, сучасний стан і перспективи підготовки профспілкових кадрів, інноваційні підходи в профспілковому навчанні.

В перервах між засіданнями гості Центру мали змогу поділитися досвідом з колегами, ознайомитись з виставкою методичних та інформаційних матеріалів Чернігівського НМЦ, а також оглянути стенди, які представили навчальні заклади профспілок.

25 січня захід було продовжено в формі чотирьох майстер-класів, які провели провідні тренери Чернігівського Навчально-методичного центру: Світлана Задорожна, Світлана Каземирова та Ірина Глушко. Протягом заключного пленарного засідання були обговорені результати роботи секцій, а також прийняті резолюції з розглянутих питань.

 

Віталій Копиш
заступник завідувача навчальним відділом підприємства "Навчально-методичний центр" Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

 

IMG 8355

 

IMG 8629

 

IMG 8676

 

IMG 8540