Розпочалася робота Київської міжнародної конференції з безоплатної правової допомоги

изображение viber 2019-09-10 11-07-37 Сьогодні, 10 вересня 2019 року розпочалася робота Київської міжнародної конференції з безоплатної правової допомоги як інструменту соціальної справедливості, організованої за підтримки Мінюсту України та уряду Канади. З вітальними словами виступили Міністр юстиції України Денис Малюська, посол Канади в Україні Роман Ващук, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, а також директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк та..

[ Детальніше... ]

Роз'яснення щодо порядку отримання кваліфікованого сертифікату електронної печатки у зв’язку з внесенням змін до Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів

1423820394 27092014 01   Кабінет Міністрів України спростив процедуру повідомної реєстрації колективних угод і договорів, змін і доповнень до них. Це передбачено постановою  від 21.08.2019 № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115». Згідно з положеннями цієї постанови, сторони угоди (договору) мають подавати реєструючому органу на повідомну реєстрацію примірник угоди (договору) разом із додатками та супровідним листом у..

[ Детальніше... ]

Профспілки занепокоєні ситуацією навколо проекту Трудового кодексу

big 5527 contrattotermine За результатами обговорення на засіданні СПО об’єднань профспілок 28 серпня 2019 року інформації щодо загрози лібералізації трудового законодавства, зокрема, відхилення проекту Трудового кодексу України (законопроект реєстр. №1658), що не відповідає нормам і принципам міжнародного права і ратифікованим Україною Конвенціям МОП, Перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок Олександр Шубін 30 серпня ц.р. завернувся з листом до Національного координатора Міжнародної організації праці в Україні Сергія..

[ Детальніше... ]

Процедуру реєстрації колективних договорів і угод спрощено!

kollektivny-dogovor    21 серпня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115», спростивши процедуру повідомної реєстрації колективних угод і договорів, змін і доповнень до них.   Відтепер сторонам колективних угод і договорів пропонується подавати на повідомну реєстрацію один примірник документу в паперовій або в електронній формі. При цьому реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації..

[ Детальніше... ]

Конституційна скарга як можливість посперечатися з Парламентом.

А7   7 серпня ц.р. відбувся тренінг «Конституційна скарга», організований Центром політико - правових реформ у межах проекту ЦППР «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», який реалізовується за підтримки Європейського Союзу. Практика скарг на закони, які не відповідають Конституції України, є типовою для багатьох країн світу, проте в Україні вона була впроваджена порівняно недавно  внаслідок конституційної реформи щодо правосуддя з 30 вересня..

[ Детальніше... ]

Меморандум про співпрацю між ФПУ і Омбудсменом у дії

 Zd 1234 Розпорядженням Голови ФПУ Г.В.Осового 7 серпня ц.р. затверджено План заходів з реалізації Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Федерацією професійних спілок України на II півріччя 2019 року.   До кінця поточного року на виконання пункту Меморандуму про консолідацію зусиль Сторін щодо здійснення заходів парламентського та громадського контролю за додержанням прав і свобод громадян планується: - вироблення узгодженої позиції щодо можливих шляхів..

[ Детальніше... ]

Справедливість для кожного! Справедливість для водіїв!

IMG-5cba84887f959b8e7b2c055dda361e08-V   Надаючи інформаційно-консультативну допомогу, департамент правового захисту Федерації профспілок України стикається із різними життєвими обставинами, у які потрапляють спілчани. Іноді їх аналіз дозволяє виявити недосконалість законодавства та через засоби масової інформації звернути на це увагу державних органів. Наглядним прикладом є дорожньо-транспортна пригода, що сталася з нашим спілчанином, у результаті якої транспортним засобом, за кермом якого був наш колега, було незначно пошкоджено бампер автомобіля громадянина Н. Негативний наслідок..

[ Детальніше... ]

Співпраця ФПУ з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини продовжується

IMG 6738   10 липня 2019 року в Києві в Будинку профспілок відбулася робоча зустріч представників ФПУ та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань реалізації Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини і Федерацією профспілок України. В заході брали участь Представник Уповноваженого Степаненко О.А., начальник відділу права на працю департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Сташків Т.О., керівник департаменту правового..

[ Детальніше... ]

Голова ФПУ Григорій Осовий звернувся до Уповноваженого ВР з прав людини щодо захисту конституційних прав працівників

А    Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денисової з листом щодо неконституційності окремих положень Закону України від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оплати судового збору».   «На виконання пункту 2.2.3. постанови Ради Федерації профспілок України від 16.05.2019 № Р-5-2 «Про виклики і загрози профспілковому руху та..

[ Детальніше... ]

ПРОФСПІЛКОВІ ЮРИСТИ ПІДВИЩИЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ

А    Напередодні святкування Дня Конституції України в Києві в Будинку профспілок в рамках реалізації Заходів щодо забезпечення виконання Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Федерацією професійних спілок України проводився інформаційний семінар для юристів членських організацій ФПУ. На семінарі розглядалися актуальні питання реалізації права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних, а також питання захисту соціально-економічних і трудових прав людини..

[ Детальніше... ]

Архiв
<< < Вересень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30