А12

 

Проведено засідання правління Пенсійного фонду України 8 серпня 2019 року, на якому розглянуто питання щодо роботи Фонду за перше півріччя ц.р., про розвиток інформаційних систем Пенсійного фонду України та інші. З інформацією по першому питанню виступив Голова правління Пенсійного фонду України Капінус Є. В.

У І півріччі 2019 року органами Пенсійного фонду України призначено 188,6 тис. нових пенсій; перераховано 150,8 тис. пенсій за заявами працюючих пенсіонерів.

У першому півріччі проводилися автоматичні перерахунки пенсій на виконання положень законів України та постанов Кабінету Міністрів України, зокрема:

з 1 січня – збільшено мінімальну пенсію для пенсіонерів, які досягли віку 65 років; для пенсіонерів з числа осіб, звільнених з військової служби, збільшено розміри пенсійних виплат та пенсіонерам з числа колишніх працівників органів внутрішніх справ розпочато виплату доплат сум пенсій за результатами перерахунку з 2016 року;

з 1 березня – проіндексовано пенсії у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати та показника інфляції, виплачено одноразову доплату особам, які мають повний страховий стаж та пенсію не вище 1669,2 грн;

з 1 квітня – для працюючих пенсіонерів в автоматичному режимі (без звернення пенсіонерів) перераховано розмір пенсії у звʼязку з урахуванням страхового стажу, або страхового стажу та заробітної плати,

з 1 липня – перераховано складові пенсійної виплати, які залежать від прожиткового мінімуму, в тому числі мінімальної пенсійної виплати особам з інвалідністю внаслідок війни; до рівня 2000 грн підвищено розміри пенсій особам, які мають повний страховий стаж (чоловіки – 35 років, жінки –                       30 років); “чорнобильськіˮ пенсії по інвалідності військовослужбовцям та військовозобов’язаним обчислено у п’ятикратному розмірі мінімальної зарплати.

В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсійної виплати станом на 1 липня 2019 року склав 3 005,96 грн, що на 360,30 грн більше, у порівнянні з 1 січня 2019 року (2 645,66 грн).

З 11,3 млн пенсіонерів 64,6 % – отримують виплати через уповноважені банки, 35,4 % – одержувачі пенсійних виплат через виплатні об’єкти поштового зв’язку.

Продовжено розвиток електронних сервісів Пенсійного фонду України. У І півріччі на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України зареєстровано 454 тис. користувачів, з яких 166 тис. – мають електронний цифровий підпис.

Продовжується видача електронних пенсійних посвідчень, які є одночасно платіжною карткою та містять електронний цифровий підпис. Станом на 1 липня 2019 року оформлено 602,9 тис. електронних пенсійних посвідчень.

Загальні видатки на пенсійні та інші заплановані виплати у І півріччі 2019 року склали 215,7 млрд грн. З них, на пенсійні виплати та допомогу на поховання спрямовано 202 млрд грн., інші видатки склали 13,7 млрд грн. (10,2 млрд грн – кошти на виплату субсидій, 0,5 млрд грн – кошти Державного бюджету України на відшкодування витрат ПАТ “Укрпошта”, 0,8 млрд грн – оплата послуг національного оператора поштового зв’язку з виплати та доставки пенсій та грошової допомоги, 2,2 млрд грн – адміністративні видатки).

Загальні доходи бюджету Пенсійного фонду України у І півріччі 2019 року склали 217,3 млрд грн, в тому числі кошти Державного бюджету України – 101,2 млрд грн.

За січень-червень надходження від сплати єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування, а також платежів, адміністрування яких здійснюється Пенсійним фондом України, склали 116,1 млрд грн, що на 7,8 млрд грн (на 7,2 %) перевищує планові показники на зазначений період.

Загальна чисельність застрахованих осіб у травні 2019 року складала 13 млн 288,7 тис. осіб, з них найманих працівників - 10 млн 345,2 тис. осіб.

На підставі інформації, наданої Пенсійним фондом України, про ознаки використання праці неоформлених працівників та можливих порушень законодавства про працю органами Державної служби України з питань праці задокументовано порушення у 2,3 тис. страхувальників по 64,3 тис. осіб, органами Державної фіскальної служби України донараховано 21 млн грн єдиного внеску, легалізовано 93,5 тис. робочих місць, нараховано 168,7 млн грн єдиного внеску.

Завдяки вжитим спільно з Державною фіскальною службою України заходам станом на 01.07.2019 погашено 2,2 млрд грн заборгованості з платежів до Фонду та зі сплати єдиного внеску, що утворилась у попередні роки. Але незважаючи на це, загальна сума заборгованості по єдиному внеску та платежах зросла на 2,4 млрд грн, або на 8,6 % і становить 31,6 млрд грн. Заборгованість державних підприємств, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, складає 14,3 млрд грн, або 45,4 % загального розміру боргу.

Протягом минулого періоду забезпечувалося висвітлення питань діяльності Пенсійного фонду України в засобах масової інформації, на інформаційній сторінці вебпорталу Фонду, Урядовому порталі та сторінках в соціальних мережах.

Членами правління обговорено питання діяльності Пенсійного фонду в першому півріччі 2019 року, існуючі проблеми, внесено відповідні пропозиції щодо удосконалення роботи Пенсійного фонду та в цілому пенсійної системи в Україні.

Розглянуто також питання про реалізацію завдань щодо розвитку інформаційних систем Пенсійного фонду України, внесено зміни до Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України.

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ