Умови Володимира Гройсмана: ринкова зарплата та її легальна виплата

video-translation-title-image

 

31 жовтня на засіданні Кабінету міністрів України під час розгляду питання щодо стану економічної ситуації в країні представник профспілок – заступник Голови ФПУ Олександр Шубін наголосив, що однією з ключових передумов для сталого економічного зростання України є забезпечення збереження та розвитку трудового потенціалу.

 

На переконання профспілок, ріст ВВП, що задекларовано Урядом, без наявності в країні трудових ресурсів стає фактично неможливим. Проте, «вузьким місцем» для вітчизняної економіки може стати ситуація, що склалась на ринку праці, де, на жаль, спостерігається тривожна демографічна ситуація, масштабні міграційні процеси, недостатній рівень якості підготовки кадрів, дисбаланс між попитом і пропозицією продукції, що у сукупності створює перепони для підйому української економіки.

Питання збереження і розвитку трудового потенціалу за ініціативою профспілок і роботодавців було розглянуто на одному із засідань Національної тристоронньої соціально-економічної ради, де було зробилено висновок, що ця проблема є комплексною та складається зокрема з таких компонентів, як:

- необхідність реформування системи проведення аналізу та прогнозування ринку праці;

- активізація політики зайнятості;

- удосконалення системи підготовки кадрів, зокрема робітничих спеціальностей;

- розробки дієвих заходів, що стимулюватимуть людей працевлаштовуватись в Україні.

- Крім того, потрібно дати старт розробці комплексного стратегічного документу щодо збереження та розвитку трудового потенціалу країни, де буде визначено державну політику в цьому напрямку у довгостроковій перспективі, - наголосив Олександр Шубін. - Ми вважаємо, що настав час це важливе питання розглянути на найвищому урядовому рівні, зокрема, на засіданні Уряду, профспілки готові підключитись до підготовки матеріалів до такого заходу.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив готовність детально обговорити проблеми розвитку економічної політики з профспілками та роботодавцями.

- Правильно говорять профспілки, – наголосив він, - ключовим є питання оплати праці. У мене лише дві вимоги до роботодавців – ринкова заробітна плата для працюючих і виплачувати її легально. Тоді українці почнуть повертатись додому. Розрив між зарплатами в Європі та в Україні потрібно подолати якомога швидше, - зазначив Прем’єр.

У ході засідання представник профспілок також акцентував увагу на ініціативі ФПУ щодо необхідності проведення зустрічі Глави Уряду з керівниками всеукраїнських галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань з метою обговорення актуальних питань, які порушують трудящі, та пошуку шляхів їх вирішення, зокрема, врахування профспілкових пропозицій в проекті Держбюджету на 2019 рік, на що було отримано принципову згоду Прем’єр-міністра та дано відповідні доручення щодо її підготовки.

 

Прес-центр ФПУ

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 27 28 29 30