Профспілки ініціюють прийняття законопроектів для забезпечення своєчасної виплати зарплати

          32986 001

 

 

Дніпропетровське обласне об’єднання профспілок звернулося листом до Голови Верховної Ради України, керівництва фракцій та депутатських груп щодо солідарної підтримки законопроектів з метою запровадження справедливого механізму реалізації конституційного права трудящих на достатній рівень життя та своєчасне отримання заробітної плати.

 

         У листі ДООП зазначається, що на основі профспілкових законодавчих ініціатив були підготовлені та у липні п.р. передані до парламенту законопроекти:

         - «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оплати праці та здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад)», реєстр. № 6731;

         - «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати», реєстр. № 7002;

       - «Про внесення змін до статті 168 Податкового кодексу України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати», реєстр. № 7003.

Прийняття зазначених законопроектів дозволить:

       - запровадити передові принципи встановлення і коригування мінімальної заробітної плати та інших мінімальних гарантій в оплаті праці з урахуванням рекомендацій Міжнародної Організації Праці та Європарламенту;

       - забезпечити своєчасність виплати працівникам заробітної плати та захист прав працівників економічно активних і збанкрутілих підприємств, шляхом посилення відповідальності посадових осіб за несвоєчасність виплати заробітної плати, а також шляхом забезпечення безумовної позачерговості виплати заробітної плати працівникам (у тому числі, заборгованої).

         Враховуючи недосконалість діючого механізму розрахунку складової мінімальної заробітної плати та наявність 2,4 млрд. грн. боргів по зарплаті (станом на 01.07 п.р.) Дніпропетровське обласне об’єднання профспілок, що представляє інтереси більш ніж 500 тисяч працівників, просить народних депутатів здійснити законодавче ініціювання внесення названих законопроектів до порядку денного на початку сьомої сесії та сприяння їх прийняттю до кінця поточного року.

 

Прес-центр ФПУ

 

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31