Профспілки разом з державними виконавцями - проти зарплатних боргів

IMG 6446

 

Підсумки початкового етапу роботи Центрального та регіональних штабів з питань ліквідації заборгованостей з виплат заробітної плати обговорено 24 квітня на селекторі, що відбувся в Мінюсті.

 

До участі у заході було запрошено представників територіальних профоб’єднань, де утворено та діють зазначені штаби, а також мобільні групи зі стягнення зарплатних боргів. У нараді в Києві взяли участь заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, керівник Департаменту з питань бюджету та оплати праці апарату ФПУ Людмила Остапенко, заступник керівника Департаменту правового захисту – заступник головного правового інспектора праці Ірина Сидоряк, спеціалісти профільних Департаментів ФПУ.

 

IMG 6433

 

За оцінкою високопосадовців Мінюсту, за три тижні, що минули після 2 квітня, коли було активізовано роботу з ліквідації боргів, пов’язаних з трудовими правовідносинами, спостерігаються значні позитивні результати. Для цього було створено регіональні штаби та розроблено технологічну картку для державних виконавців щодо роботи з боржниками, які перебувають у процедурі банкрутства, складено анти рейтинги підприємств-боржників у всіх регіонах України, забезпечено постійну взаємодію з органами ДФС, Державною інспекцією з питань праці, Національною поліцією та органами місцевої влади.

Деякі підприємства через вжиті заходи вже погасили багатомільйонні борги перед своїми працівниками.

Як повідомила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко, Державна виконавча служба Мін'юсту з початку року стягнула з недобросовісних роботодавців на користь працівників 147 млн грн заборгованості по зарплаті. Таким чином, для 10 тисяч 905 працівників заборгованість повністю ліквідовано.

 

IMG 6392

 

У проведенні цієї роботи державні органи співпрацюють з профспілками, на чому наголошувалось у ході наради.

- Ми маємо спільну позицію з ФПУ, - зазначила Світлана Глущенко, - тому всю цю роботу ми будемо вести паралельно і узгоджено з профспілками вживати усіх заходів щодо стягнення заборгованості по зарплаті.

Олександр Шубін привернув увагу учасників селектору, що саме профспілки у своїй правозахисній діяльності обстоюють законні права громадян, в тому числі на своєчасно і у повному обсязі отримання заробітної плати. Керівник розповів про повноваження профспілок у вирішенні конфліктних питань, зокрема, що виникають через несплату зарплатних боргів, він нагадав про арсенал, який є у профспілок для надання трудящим правової допомоги, захисту їх законних прав у судових інстанціях, здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства та ін..

 

IMG 6331

 

 IMG 6474

 

 Він наголосив, що у ФПУ підтримана ініціатива Мінюсту з посилення боротьби з боргами по зарплаті. Після робочої зустрічі Голови ФПУ Григорія Осового з керівництвом Мінюсту, де було досягнуто домовленості про співпрацю, запропоновано механізми досягнення спільної мети. Одним з ефективних кроків у цьому напрямі може стати розробка та спільне просування законодавчих і нормативно-правових актів, спрямованих на посилення боротьби з боргами та мінімізації негативних наслідків порушення строків її виплати. Висловлено упевненість, що до цієї роботи активно долучаться всеукраїнські профоб’єднання, що входять до складу профспілкового СПО.

 

IMG 6490

 

IMG 6457

 

Прес-центр ФПУ

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28