Вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) у 2017 році

207885m   Одним із пріоритетних напрямків діяльності Федерації профспілок України та її членських організацій є захист соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок шляхом застосування процедур вирішення колективних трудових спорів та конфліктів. Упродовж 2017 року в результаті спільних заходів, здійснених Національною службою посередництва і примирення (НСПП) ФПУ у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 553 млн...

Справедлива оплата праці – принципова вимога профспілок

Изображение 060   Забезпечення гідної оплати праці на основі справедливого розподілу результатів праці, належної оцінки внеску працівників у загальні результати роботи економіки та формування ВВП країни, - такою є одна з норм проекту нової Генеральної угоди, над чим наразі працюють у складі робочих груп представники Сторін соціального діалогу від профспілок, роботодавців та Уряду. Тристороння робоча група з підготовки розділу проекту ГУ «З питань оплати праці» засідала 22 лютого..

Парадокс безвиза. Почему работники уезжают, а зарплаты в Украине растут лишь по чуть-чуть

kakikh-specialistov-ne-khvataet-v-ukraine   Украинские работодатели бьют тревогу: им все сложнее найти нужных специалистов, многие вакансии закрываются месяцами. "В нашей базе 60 тысяч предложений, и большинство - для рабочих. Предприятия не могут их набрать, хотя готовы повышать зарплаты и даже оплачивать проживание, собирая кадры со всей Украины", - рассказал "Стране" заместитель главы Государственной службы занятости Сергей Кравченко.  В жестком дефиците рабочих рук эксперты винят безвиз: мол, лучшие из лучших массово уезжают на..

Інформують членські організації ФПУ

        3   Щодо виконання протокольних доручень Прем'єр-міністра України, наданих за результатами зустрічі 07.11.2017 з представниками всеукраїнських профспілок та профоб'єднань.   На звернення Федерації профспілок України від 01.12.2017 № 03/01-24/1223 щодо надання інформації членськими організаціями ФПУ стосовно співпраці з центральними та місцевими органами виконавчої влади з метою підготовки ФПУ інформації на засідання Президії про стан виконання протокольних доручень Прем'єр-міністра України та на виконання постанови Президії ФПУ від 27.11.2017 №..

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у листопаді 2017 року

рукопожатие   Упродовж січня-листопада 2017 року в результаті заходів, спільно здійснених Національною службою посередництва і примирення та Федерацією профспілок України у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 521 млн. 985,6 тис. грн. або 51,2% від загальної суми боргу (1 млрд. 19 млн. 752,8 тис. грн.), що стала основною причиною виникнення спорів..

Профспілкове «НІ!» підвищенню тарифів на телекомунікаційні послуги

IMG 9945 16 листопада СПО об’єднань профспілок дав відсіч намаганням чергового підвищення тарифів на послуги ПАТ «Укртелеком» для населення і бюджетних установ. Профспілки виступили проти цього і рішенням СПО не підтримали відповідний проект рішення НКРЗІ «Про затвердження граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги», яким планувалось чергове підвищення тарифів у 2018 році: Для населення у місті - на 7,1 %, - у селі – на 16 %, Для..

Розвиток системи кваліфікацій в Україні

  Новим Законом України «Про освіту» передбачена розробка, за участі профспілок та роботодавців, проекту закону про національну систему кваліфікацій  та створення Національного агентства кваліфікацій. Для ознайомлення соціальних партнерів з досвідом діяльності подібних інституцій у ЄС, 7-9 листопада ц.р. Європейський фонд освіти організовував ознайомчий візит до Франції та Португалії на тему «Національне кваліфікаційне агентство – приклади з ЄС». У візиті, окрім представників ФПУ, взяли участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і..

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у жовтні 2017 року

58cf8d406f2f84de41410af99a6ac449   Упродовж січня-жовтня 2017 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 498 млн. 849,3 тис. грн. або 49,4% від загальної суми боргу (1 млрд. 9 млн. 37,9 тис. грн.), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій. За цей період Службою проведено 2606 примирних..

Відбулась нарада керівників СПО об’єднань профспілок

Изображение 140   Під час робочої наради керівників профоб’єднань–суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок від 8 вересня 2017 р., що відбулась сьогодні у ФПУ, підписано Декларацію цілей і завдань профспілкової сторони на консультації та колективні переговори з укладення Генеральної угоди на новий строк.   Декларація має назву «Гідна праця в Україні». Нагадаємо, що відповідно до статті 10 Закону України «Про колективні договори і угоди» Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських..

У Верховній Раді України зареєстровано профспілковий законопроект щодо оплати праці

  19     З метою захисту соціально-економічних прав працівників та членів їх сімей та підвищення рівня реальних трудових доходів до рівня стандартів ЄС Президією ФПУ (постанова № П–9–6 від 22.06.2017) та СПО об’єднань профспілок (рішення № 39-2 від 10.07.2017) схвалені проекти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оплати праці та здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчими органами міських..

Більше статей...

 1. Удосконалення системи підтвердження результатів неформального навчання
 2. Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у травні 2017 року
 3. ФОТОРЕПОРТАЖ. Відбулось засідання СПО профспілок
 4. Генугода: аналіз виконання, завдання на майбутнє
 5. Визначено підприємства-переможці Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір
 6. В Україні стало менше безробітних за підсумками 1 кварталу 2017 року
 7. За перший квартал 2017 року служба зайнятості допомогла знайти роботу майже для 200 тис. українців
 8. Досягнуто домовленості між соціальними партнерами
 9. Працює Школа профспілкових переговірників
 10. Інформація про роботу Національного комітету з промислового розвитку
 11. Про рішення Урядового комітету з питань Європейської, Євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку
Архiв
<< < Березень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31