noticias huelga espana

Через страйк залізничників в Польщі зупинили рух поїздів

 

В п'ятницю 23 січня п. р. за інформацією голови Конфедерації залізничних профспілок пройшов 2-годинний попередній страйк на польських залізницях. У цей день на дві години - з 7.00 до 9.00 - було зупинено рух поїздів.

Причиною конфлікту стали плани Міністерства транспорту Польщі скоротити пільги для працівників залізничного транспорту і повністю скасувати їх для співробітників та пенсіонерів-залізничників. З осені профспілки і Мінтранс провели кілька раундів переговорів, але не зуміли досягти компромісу.

 

У Словенії проходив масовий страйк бюджетніків:

на роботу не вийшли 100 тисяч працівників

 

У Словенії 23 січня п. р. пройшов загальний страйк держслужбовців проти політики жорсткої економії, яку проводить уряд країни.

За оцінками організаторів - профспілок працівників та службовців бюджетного сектору, в акції беруть участь близько 100 тисяч учасників. Основна вимога страйкарів - переглянути плани уряду зі зниження на 5% розміру фонду заробітної плати в держсекторі. У країні закрито практично всі дитячі садки та школи. Обслуговування пацієнтів у медичних установах здійснюється на мінімальному рівні, визначеному законом для таких ситуацій. У страйку беруть участь також поліцейські, митники і 14 тисяч працівників електротехнічної та металургійної галузей промисловості. Вони вимагають підвищення заробітної плати.

 

Страйки ускладнили роботу німецьких аеропортів

 

В аеропортах Дюссельдорфа і Кельна 24 січня страйкували співробітники служб безпеки. Їх відсутність на робочих місцях призвело до численних затримок і скасуванням авіарейсів.

Страйк співробітників служби безпеки порушив штатний режим роботи аеропортів Дюссельдорф і Кельн-Бонн, розташованих у федеральній землі Північний Рейн - Вестфалія. З Дюссельдорфа були скасовані 67 вильотів, з аеропорту Кельн-Бонн літаки вилітали з запізненнями, 20 рейсів довелося скасувати.

Напередодні профспілка Verdi, що представляє інтереси працівників сфери послуг, закликала персонал служби безпеки не виходити на роботу з початком ранкової зміни. Шляхом проведення страйків Verdi домагається збільшення зарплати співробітників служб безпеки аеропортів Північного Рейну - Вестфалії, підкреслюючи, що "саме ці люди покликані запобігати терактам".

Схожа акція відбулася в п'ятницю, 18 січня, в аеропорті Гамбурга і призвела до багатогодинних черг в зонах контролю пасажирів через недостатню кількість співробітників служби безпеки. Як наслідок багато авіакомпаній скасували рейси або відправили свої літаки порожніми. Через страйк в Гамбурзі постраждали близько 12 тисяч пасажирів.

 

 

Афінський транспорт проводить страйки

 

ранспортники Греції продовжили справу своїх колег з афінського метро, яких уряд змусив повернутися на роботу після дев'ятиденного страйку. За повідомленням профспілок, перестали ходити пасажирські поїзди, а також автобуси, тролейбуси і приміські електрички в Афінах. Транспортники висловлюють солідарність з працівниками метро, легкого метро і трамваїв, яким довелося повернутися на роботу в п'ятницю після одержання повісток про екстренну громадянську мобілізацію. Відмова від роботи в умовах мобілізації може загрожувати різними санкціями, аж до арешту. Профспілки вимагають скасувати зниження зарплат, яке було проведено в їх галузі поряд з усім держсектором економіки, повідомляє РІА Новини. Водії афінських автобусів вже заявляють, що мають намір страйкувати і надалі, після вже минулих півтора тижнів істотних перебоїв в роботі транспорту. У п'ятницю суд відмовився визнати незаконними страйки водіїв. У свою чергу, машиністи метро мають намір домогтися в суді скасування рішення уряду про їх мобілізацію, щоб продовжити безстроковий страйк.

 

Аеропорт Мадрида завалило сміттям через страйк прибиральників

 

В аеропорту Мадрида "Барахас" через страйк прибиральників скупчилися купи сміття. Всі чотири термінали аеропорту виявилися завалені сміттям: їх поли усипані папером, упаковками з-під їжі, порожніми пляшками і бляшаними банками.

Співробітники компанії Pilsa, які відповідальні за прибирання трьох з чотирьох терміналів аеропорту, оголосили безстроковий страйк ще 24 січня. Приводом до неї послужило скорочення 54 працівників фірми.

Прибиральники четвертого терміналу - співробітники фірми Eulen - приєдналися до страйку колег в неділю, 27 січня. Їх обурив намір керівництва скоротити місячну зарплату співробітників на 30-40 відсотків, тобто на 400 євро. Співробітники цієї фірми також протестують проти позбавлення їх ряду компенсацій - наприклад, бонусу за роботу в державні свята.

 

 

Працівники авіакомпанії Alitalia провели

чотиригодинний страйк

 

Пілоти і бортовий персонал італійської авіакомпанії Alitalia оголосили 25 січня про 4-годинний страйк. У заяві представників профспілок йшлося, що з 12:00 до 16:00 за місцевим часом (13:00-17:00 за Києвом) літаки авіаперевізника залишаться на землі.

Таким чином працівники авіакомпанії висловили протест проти порушення трудових контрактів, поділ обов'язків на користь третіх осіб і інших порушень їхніх прав.

Зі свого боку керівництво компанії вживало всіх заходів, щоб звести до мінімуму незручності для пасажирів у зв'язку зі страйком. «Компанія зв'язувалася з пасажирами, щоб по можливості запропонувати їм альтернативні рейси», - йдеться в комюніке Alitalia.

Одночасно сьогодні страйкували транспортники в Римі і Турині. У зв'язку з цим були перебої в русі регіональних потягів, у тому числі до столичного аеропорту Фьюмічіно.

 

У Китаї страйк робітників,

дві хвилини на туалет виявилося мало

 

У Китаї 27 січня п. р. стався масовий страйк робітників з вимогою скасувати страхітливу норму регламентації часу необхідну для відвідування туалету в робочий час. Згідно з даними правилами, китайський працівник не повинен витрачати більше двох хвилин на похід в туалет. Звичайно, страйк як зазвичай в народній республіці був розігнаний поліцією, проте надовго запам'ятається керівникам підприємств, які провели в заручниках у мітингуючих понад півтори доби.

Протестні настрої все частіше в «Піднебесній» останнім часом виливаються в страйки робітників. Як пояснюють експерти це пов'язано з поширенням у Китаї доступу до мережі Інтернет та більшою обізнаністю молоді про права в інших країнах світу.

 

Моніторинг ЗМІ зроблено Департаментом виробничої політики та колективно-договірного регулювання