5

 

Рада Федерації профспілок України на засіданні 12 грудня 2012 року ухвалила постанову «Про завдання профспілкових організацій щодо забезпечення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства» (додається, стор. 1., стор.2, стор.3, стор. 4, стор.5, стор.6).

 

Учасники засідання відзначили, що в умовах масових порушень трудових прав, поширення нелегальної праці понад 4 мільйонів працівників, коли 150–мільярдні обсяги «тіньової» виплати заробітної плати позбавляють місцеві бюджети і Пенсійний фонд України значної частини необхідних надходжень, профспілки мають зайняти більш активну позицію у співпраці з державними органами.

 

Пріоритетним завданням ФПУ, її членських організацій на 2013-2014 роки Радою визначено розгортання масового, дієвого громадського контролю профспілок за дотриманням трудового законодавства, а 2013 рік оголошено Роком боротьби профспілок проти використання роботодавцями нелегальної, нестійкої та нестандартної зайнятості, «тіньової» виплати заробітної плати, запозиченої праці та інших порушень трудових та профспілкових прав.

 

З метою забезпечення захисту трудових прав членів профспілок Рада ФПУ виступила з низкою ініціатив, що стосуються розширення повноважень інспекторів праці профспілок, посилення відповідальності роботодавців за порушення трудового законодавства та удосконалення цивільного процесуального законодавства в частині представництва інтересів трудящих у суді.

 

Рада ФПУ поставила завдання Президії ФПУ, членським організаціям ФПУ – всеукраїнським профспілкам та територіальним об’єднанням профспілок, а також місцевим профспілковим організаціям, спрямовані на масштабний захист прав працюючої людини.

 

На виконання рішення Ради ФПУ Голова Федерації профспілок Юрій Кулик звернувся до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням дати відповідні доручення керівникам центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій щодо ефективної співпраці з профспілками у захисті трудових прав працівників.

 

У роботі з виконання зазначеної постанови профспілки сподіваються на тісну співпрацю з місцевими державними адміністраціями, які відповідно до статті 19 Конституції України зобов’язані забезпечувати виконання Конституції і законів України, додержання прав і свобод громадян. Тому Голова ФПУ також персонально звернувся і до голів обласних державних адміністрацій із проханням дати відповідні доручення щодо спільної роботи органів виконавчої влади з територіальними об’єднаннями профспілок.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ