22 СІЧНЯ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ

s-1bzw5rqyg 14214137899

 

День Соборності приурочений до пам'ятної події - Акта об'єд­нання Української Народної Рес­публіки та Західно-Української Народної Республіки.

 

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на одвічну мрію народу про власну незалежну, соборну держа­ву та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. У нашого народу Соборність асоціюється із святістю, духовністю, величчю, могутністю, силою єдності.

Об'єднанню УНР та ЗУНР передувало під­писання 22 січня 1918 року IV Універсалу Центральної Ради, за яким Українська На­родна Республіка стала суверенною і неза­лежною державою. Західно-Українську На­родну Республіку було проголошено в лис­топаді 1918-го. Саме 22 січня 1919 року завер­шився процес об'єднання України. 22 січня 1919 року на Софійській площі Киє­ва в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народ­ною Республікою в єдину соборну Україн­ську державу. У зачитаному на зборах «Уні­версалі Соборності», зокрема, відзначалося:

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної Укра­їни - Західноукраїнська Народна Республі­ка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійсни­лись віковічні мрії, якими жили і за які вми­рали кращі сини України. Однині є єдина не­залежна Українська Народна Республіка». Тоді 22 січня було проголошено всенарод­ним і державним святом. Київ був прикра­шений національними синьо-жовтими пра­порами, гербами. О 9-й годині ранку в усіх церквах відправляли Богослужіння. Наступного дня Акт Злуки майже одностай­но був ратифікований Трудовим конгресом України. Акт Злуки надав завершеної фор­ми самостійній Українській державі. Він став яскравим фіналом складного і тривало­го шляху українців до консолідації етносу, перетворення його в єдину політичну націю, а також об'єднання території його спокон­вічного проживання в межах єдиної Україн­ської держави.

Сьогодні ця подія є символом мудрості на­шого народу, яка вказує, що шлях до пере­мог закладений у національній єдності і со­борності наших душ.

У 1990 році з нагоди 71-ї річниці проголошен­ня Акта Злуки між Києвом і Львовом україн­ці вирішили утворити живий ланцюг єднан­ня «Українська хвиля». Така традиція при­жилася, й з року в рік вона продовжується в багатьох містах сучасної України. Гасло «Єдина країна - єдиная страна» як ні­коли актуальне, а надто сьогодні, коли укра­їнці із зброєю в руках відстоюють своє право жити у великій і процвітаючій країні.

Бути справжніми нащадками славних коза­ків і господарями свого життя - ось вимога реальності для нас, тих, хто поважає люд­ську гідність, знає історію свого краю, ша­нує рідну мову, власною працею розбудовує країну і армію, береже традиції й віру бать­ків, живе національною ідеєю - ідеєю Дер­жавності і Соборності України.

 

Прес-центр ФПУ

 

Архiв
<< < Вересень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 27 28 29 30