DSCN7284

 

6 лютого у м. Нью-Йорк (США) почала роботу 51-а сесія Комісії соціального розвитку Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР).

У роботі Комісії бере участь делегації Федерації профспілок України на чолі з її керівником – Головою ФПУ Ю.М. Куликом.

Участь ФПУ у роботі органів ЕКОСОР стала можливою завдяки тому, що у 2009 році ФПУ домоглася отримання спеціального консультативного статусу при цій установі ООН. Слід зазначити, що консультативний статус при ЕКОСОР мають лише 7 профспілкових організацій у світі. Серед них найпотужнішими та найвпливовішими є Міжнародна конфедерація профспілок, Загальна конфедерація профспілок, Федерація незалежних профспілок Росії та Федерація профспілок України.

Пріоритетна тема цьогорічної сесії Комісії соціального розвитку ЕКОСОР ООН – «Сприяння розширенню прав і можливостей людей в цілях досягнення викорінення бідності, соціальної інтеграції та повної зайнятості та гідної праці для всіх».

Ранкове засіданні сесії почалося з обговорення доповіді Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна за пріоритетною темою сесії. У доповіді розглядаються питання взаємозв'язку між розширенням прав і можливостей та викоріненням бідності, повною зайнятістю, гідною працею для всіх і соціальною інтеграцією, а також питання сталого розвитку, представлена програма сприяння розширенню прав і можливостей та розвитку з особливим акцентом на соціальний захист. Фінальна частина доповіді містить директивні рекомендації.

У другій половині дня у обговоренні доповіді взяли активну участь представники організацій громадянського суспільства та профспілок, серед них – Голова ФПУ Ю.М. Кулик. Крім того, делегати сесії, схвалили рекомендації Форуму громадянського суспільства, який відбувся напередодні.

7 лютого під час продовження обговорення доповіді Генерального секретаря ООН виступить Голова ФПУ.

 

 

Департамент міжнародної роботи апарату ФПУ

 

DSCN7294

 

DSCN7298

 

DSCN7293

 

DSCN7307

 

 

 

 

 

 

.