NEPQEyRjyNM

У січні 2013 року у засобах масової інформації з`явилося повідомлення, що Кабінет Міністрів України розглядає можливість підвищення вже найближчим часом комунальних тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Згідно з розрахунками, які, за повідомленнями ЗМІ, надала Уряду Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, тарифи мають зрости у середньому на третину.  

Каталізатором цих публікацій у пресі стало прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.2012 № 1206 «Про внесення змін в Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування і поставки, послуги з централізованого опалювання і поставок гарячої води і Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення».

Інвестиційна складова, яку постачальники названих вище послуг включать у тариф на тепло- і водопостачання, а споживачі повинні будуть сплатити, залежатиме від комплексу заходів, «затверджених в установленому порядку».

Раніше ліцензіати, які надавали послуги з доставки води і тепла, отримували дотації з бюджету, а тепер - платитимуть безпосередньо споживачі.

Оскільки тема підвищення тарифів для населення вкрай актуальна і пересічні громадяни з тривогою очікують нововведень, Федерація профспілок України листом від 22.01.2013 № 05/01-15/137 звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням доручити відповідним органам виконавчої влади надати роз`яснення щодо прогнозів зміни тарифів на житлово-комунальні послуги, компенсаційних заходів для соціально незахищених верств населення.

Зазначений лист ФПУ не залишився без належної уваги. Віце-прем’єр-міністр України О.Вілкул 05.02.2013 надав доручення Мінрегіону та Мінсоцполітики України надати ФПУ необхідні роз’яснення стосовно прогнозу тарифоутворення у 2013 році.

Порушене питання перебуває на контролі ФПУ.

 

 

Департамент бюджетної політики та соціального захисту