76

 

На засіданні Уряду 18 липня ц.р. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціював проведення перевірок роботи підприємств лісової промисловості на предмет контрабанди лісу та звернувся до Генеральної прокуратури України із вимогою перевірити факти, коли продукція ліспрому у незаконний спосіб перетинає державний кордон.

 

Зазначені заходи входять до комплексу урядових дій по боротьбі з контрабандою та тіньовими схемами господарської діяльності, зокрема на митниці. До того, в Україні заборонений експорт лісу, тобто вивозити сировину з України - є злочином. Очільник Уряду повідомив, що звернеться до громадськості за допомогою у здійсненні моніторингу ситуації на пунктах пропуску.

- Уряд поставив черговий заслін тіньовому сектору економіки, цього разу незаконній вирубці лісів, звісно, профспілки це підтримують, - сказав у своєму коментарі Голова ФПУ Григорій Осовий.

Відомо, що тіньовий сектор створює неконкурентні умови для добросовісних господарників, спричиняє величезні втрати надходжень до Держбюджету, що у свою чергу негативно впливає на рівень соціального захисту населення, тому оголошена війна контрабанді – справа спільна, - переконаний лідер профспілок.

 

Нагадаємо, що в червні 2018 року Кабінет Міністрів України спільно з Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою та Службою безпеки України розробили план дій, спрямований на ефективну боротьбу з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. Програма дістала назву "Україна без контрабанди".

20 червня ц.р. Кабмін затвердив план дій боротьби з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. Урядом було підготовано законопроект, згідно з яким за контрабанду на кордоні буде введено кримінальну відповідальність.

 

 

Прес-центр ФПУ