groshi2

16 січня 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 19, в якій внесено зміни до постанови № 517 від 11 червня 2012 року, що передбачають перерозподіл субвенцій з державного бюджету на погашення заборгованості комунальних підприємств з різниці в тарифах на тепло, водопостачання та водовідведення для населення. Згідно із змінами розподіл коштів між регіонами, викладений у постанові Уряду № 517, відповідатиме обсягу фактично перерахованих коштів. Попередні розрахунки для окремих територій не відповідали реальному обсягу підтверджених і вже перерахованих коштів. Тому, за погодженням із територіями, Мінрегіоном України було запропоновано внести уточнення і таким чином, остаточно зняти питання погашення заборгованості за різницею в тарифах за 2012 рік.

Внесені зміни не суперечать нормам Бюджетного кодексу, іншим законодавчим і нормативним актам та не збільшують дефіцит Державного бюджету.

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 червня 2012 року № 517 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2012 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», визначає механізми отримання підприємствами тепло- та водопостачання і водовідведення компенсації з державного бюджету. Протягом терміну її дії до неї шість разів вносилися зміни.

     Обсяг заборгованості визначається надавачами послуг як різниця між фактичними витратами на теплову енергію, що виробляється, транспортується та постачається населенню, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення і фактичними нарахуваннями згідно з тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, з урахуванням перерахунків за низькоякісні та надані не в повному обсязі послуги та відрахуванням дотації місцевих бюджетів, отриманої надавачами послуг.

           Враховуючи важливість отримання підприємствами тепло- та водопостачання і водовідведення компенсації з державного бюджету у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості послуг тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, профспілки вже декілька років поспіль під час опрацювання проекту Основних напрямів бюджетної політики на наступний рік вносять пропозицію про передбачення та виплату у повному обсязі субвенції на погашення заборгованості комунальних підприємств за різницю в тарифах. Отже, прийняття відповідної постанови Кабміну дає надію, що це питання поступово вирішиться.

 

 Департамент бюджетної політики та соціального захисту