P1610552

 

27 лютого 2017 року відбулось засідання Президії  Федерації профспілок Вінницької області з порядком денним: ”Про роботу членських організацій ФПО у забезпеченні колективно-договірного регулювання соціально-економічних та трудових відносин в умовах проведення реформ”.

Відкрив та вів засідання Голова Федерації профспілок області Микола Колесник.

В засіданні взяли участь члени Президії, керівники членських організацій ФПО, заступник директора Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації, член Ради ФПО Людмила Каратаєва, фахівці апарату ФПО,  представники ЗМІ.

 

З  інформацією:

”Про роботу членських організацій ФПО у забезпеченні колективно-договірного регулювання соціально-економічних та трудових відносин в умовах проведення реформвиступила головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Апарату ФПО І. Степанець.

 

В обговоренні даного питання взяли участь:

Лєта Іван Іванович – перший заступник Голови ФПО, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоровя;

Ковальчук Володимир Григорович – голова профкому ТОВ Вінницький агрегатний завод;

Дідух Анатолій Митрофанович – голова профкому ПАТ Маяк;

Каратаєва Людмила Володимирівна – заступник директора Департаменту соціальної і молодіжної політики ОДА, член Ради ФПО;

  

Голова Федерації профспілок області – Микола Колесник підвів підсумки обговорення і наголосив, що шлях колективних переговорів і домовленостей є самим перспективним у досягненні балансу інтересів працівників та роботодавців. Членськими організаціями ФПО набуто певного досвіду в організації колдоговірної роботи, з’явилися нові підходи до неї. Разом з тим, останніми роками спостерігається негативна динаміка щодо кількості укладених колдоговорів. У нас ще є підприємства, організації та установи, де не укладені колективні договори, наголосив він. Нерідко колективні переговори ведуться формально, а колективні договори носять декларативний характер, фактично дублюють норми чинного законодавства. Потребує удосконалення контроль виконання зобов’язань зокрема та підвищення рівня ефективності договорів в цілому.

Голова ФПО зазначив, що сьогодні, в умовах імплементації законодавчих змін у сфері оплати праці, перш за все нової мінімальної зарплати, роль колективних договорів та угод зростає в рази. Він підкреслив, що в цій ситуації, членські організації ФПО намагаються під час проведення переговорів із внесення змін і доповнень до галузевих угод, колективних договорів максимально зберегти існуючі гарантії працівників в оплаті праці, а також забезпечити оптимальне співвідношення між кваліфікованою та некваліфікованою працею, основною та додатковою заробітною платою. Якнайшвидшого вирішення потребує і питання визначення розміру тарифної ставки працівника 1-го розряду у виробничій сфері. Колдоговори повинні працювати на збереження та розвиток підприємств, на забезпечення працюючих ефективною роботою, гідною зарплатою і безпечними умовами праці.

Президія ухвалила відповідну постанову.

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

P1610575

 

P16105541