Тристороння соціально-економічна рада: «ЗМІНИ ДОБРІ, ЯКЩО ВОНИ – НА БЛАГО ВСІХ»

ФОТО ТРИСТОР

 

8 вересня відбулося розширене засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної Тристоронньої соціально-економічної ради. На порядку денному було три питання. Так, узгоджено позицію сторін щодо проекту Закону України «Про колективні угоди та договори». Направлено пропозицію сторін Національній Тристоронній соціально-економічній раді щодо врахування у законопроекті обов’язковості укладення колективних договорів та угод.

 

За цим - розглянуто рекомендації Національної тристоронньої соціально-економічної ради та позиції профспілкової сторони і сторони роботодавців області з питання «Про реформу системи охорони здоров’я та забезпечення населення лікарськими засобами і медичними послугами». Напрацьовано низку змін, за якими рекомендовано здійснити заходи правового та соціально-економічного захисту працівників охорони здоров’я, встановлення додаткових трудових та соціально-економічних гарантій для працівників реорганізованих закладів охорони здоров’я із залученням соціальних партнерів. Як також - удосконалити умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я з метою встановлення обгрунтованої диференціації в оплаті праці. Вона має бути з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи, а також підвищення престижності праці медичних працівників.

Серед акцентів, на який варто звернути увагу, вважають учасники діалогу,- щоб в ході проведення адмінреформи чітко розмежувати повноваження, обов’язки та міру відповідальності місцевих громад і центральних органів виконавчої влади в управлінні системою охорони здоров’я. Насамперед в питанні фінансування. Підтримано вимоги Профспілки працівників охорони здоров’я України до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, з якими Профспілки вийдуть на попереджувальну акцію протесту в Києві та на місцях 19 вересня 2017 року.

Третім у розгляді було питання про ситуацію на Бурштинській ТЕС.

Через певні конфліктні питання і не можливість вирішити їх в рамках переговорного процесу, доручено: інспекторам та юристам управління держпраці області перевірити виконання Колективного договору на Бурштинській ТЕС; додатково вивчити проблему щодо неналежного утримання об’єктів соціально-культурного призначення. Дирекцію Бурштинської ТЕС в особі в.о. Шмигаля Д.А. зобов’язано усунути юридичні порушення й невідповідності щодо залучення нею посередницької фірми «Агенство місцевого економічного розвитку» для подальшого фінансування закладів соцкультпризначення. Дирекцію також зобов’язано забезпечити повну виплату заборгованої суми утримань на рахунок профспілки для виплати заборгованої зарплати та повного виконання Колдоговору щодо збереження та фінансування закладів.

Того ж дня заборгована адміністрацією Бурштинської ТЕС сума коштів на виплату зарплати працівникам ( 105 тис.грн. ) була перерахована профспілці.

   М.ПАВЛИШИН,

Рада професійних спілок Івано-Франківської області

 

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31