Профспілки і ОТГ: проблеми і перспективи

DSC 0288 1

 

Відбулося засідання виконавчої ради Полтавської облпрофради, на якому актив обговорив актуальні питання щодо місця і ролі профспілок у децентралізації влади і управління.

 

На Полтавщині процес децентралізації розпочався зі схвалення рішенням сесії Полтавської обласної ради від 18 червня 2015 року Перспективного плану формування територій громад Полтавської області, який спершу передбачав формування 57 об’єднаних територіальних громад. Станом на 1 листопада 2017 року передбачено створення 69 ОТГ, наразі діють 43. Вже на етапі планування виникають проблеми: із 69 запланованих ОТГ лише 54 мають статус спроможних, а на які перспективи очікувати мешканцям решти 15 громад? Не все гаразд з розподілом бюджетів і субвенцій, кваліфікацією кадрів – їх просто немає, в тривожному очікуванні перебуває численний чиновницький люд районної ланки – до яких списків попаде їхній район?

Ще більше нез’ясованого залишається в діяльності профспілок у новоутворених ОТГ. У доповіді заступника голови облпрофради Ганни Таргаєвої, виступах голови обласної організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Ольги Курінько, голови обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства, депутата обласної ради Миколи Первака, голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Григорія Шумейка, заступника голови обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Анатолія Аксьоненка йшлося про небезпеку втрати галузевого принципу побудови профспілкових структур в ході децентралізації, послаблення соціального діалогу в громадах, зниження мотивації профспілкового членства.

DSC 0281

Учасники обговорення дійшли узгодженої думки про необхідність консолідації міжспілкових зусиль на вироблення і реалізацію активної позиції профспілок області як повноправного і повноцінного учасника процесів децентралізації влади і місцевого самоврядування. Саме на цьому акцентує увагу обласного профспілкового активу прийнята постанова виконавчої ради з конкретними рекомендаціями щодо дій первинної, міськрайонної і обласної ланок, які б забезпечили надійний захист прав та інтересів трудівників-членів профспілок.

Учасники засідання виконавчої ради облпрофради привітали переможців огляду-конкурсу первинних профспілкових організацій під девізом «Активна первинка – сильна профспілка» та кращих організаторів дитячого літнього оздоровчого сезону 2017 року, яким були вручені відзнаки ФПУ та облпрофради.

 

DSC 0302

 

 DSC 0294

 

Заступник голови

Полтавської облпрофради

                                                                                                                                Г.Н. Таргаєва  

Архiв
<< < Грудень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31