Профспілки Закарпаття: підсумки Року первинної профспілкової організації

укладання угоди про співпрацю між Закарпатською облпрофрадою та Ужгородською міською радою

 

 

На засіданні президії Закарпатської облпрофради (голова Володимир Фленько) розглянуто підсумки проведення в області Року первинної профспілкової організації.

 

Як зазначалося, на виконання постанови президії облпрофради Про проведення у 2017 році Року первинної профспілкової організації» від 30.01.2017р. №П-12-1 протягом лютого-квітня ц.р. в містах і районах області проводилися Дні обласної ради профспілок – наради з профспілковим активом, в яких взяли участь 1340 профактивістів різних галузей, що становить 62,9% усіх первинних профорганізацій нашої області. Такі наради проведено в Ужгороді, Мукачеві, Іршаві, Виноградові, Берегові, Хусті, Тячеві, Рахові, Міжгір’ї, Сваляві.

 

Найбільше на семінарах-нарадах були представлені голови первинних профорганізацій, профспілкові активісти облорганізацій профспілок: працівників освіти і науки (Тетяна Повханич), культури (Наталія Товтин), охорони здоров’я (Володимир Турок), держустанов (Марія Петечук), соціальної сфери (Людмила Ляпіна), житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення (Іван Зелінський), АПК (Ганна Кулик), торгівлі, громадського харчування та послуг (Галина Сваричевська), текстильної та легкої промисловості (Магдалина Глушеня), споживчої кооперації (Богдана Данканич), ряду інших галузей.

 

На нарадах розглядалися питання: стану профспілкового руху і завдання профорганізацій щодо виконання рішень VII З’їзду ФПУ, розвитку соціального діалогу, проведення протестних акцій профспілок, організаційно-статутної, колдоговірної, фінансової роботи профспілок, охорони праці, зайнятості, дотримання трудового законодавства, соціального страхування та інші.

 

Під час нарад в містах і районах відбулися зустрічі голів обласних організацій галузевих профспілок з профактивом своїх галузей.

 

Профактивістам було роздано цілий ряд методичних рекомендацій та матеріалів, підготовлених фахівцями облпрофради та галузевих облорганізацій профспілок.

 

На підставі звернень та пропозицій профактивістів на кожному семінарі-нараді в містах і районах приймалися Резолюції та Заяви до Президента, Голови Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та роботодавців із соціально-економічних питань.

 

На звернення обласної ради профспілок у вищестоящі органи отримано відповіді з Міністерства фінансів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, інших владних структур. Окремі вимоги та пропозиції профспілок враховано.

 

Під час проведення Дня облпрофради в місті Ужгороді укладено угоду про співпрацю на 2017-2021рр. між Ужгородською міською радою та Закарпатською облпрофрадою, яку підписали Ужгородський міський голова Богдан Андріїв та голова обласної ради профспілко Володимир Фленько.

 

Підсумки проведення нарад-семінарів в районах і містах розглянуто на засіданні президії облпрофради в травні 2017 року, визначені наступні завдання у Році первинної профспілкової організації.

 

В рамках заходів облпрофради з проведення Року первинної профспілкової організації проведено засідання круглого столу: «Активна первинка – сильна профспілка» (19 липня), друге засідання обласної Ради профспілок з порядком денним «Про Рік первинної профспілкової організації та завдання профспілкових організацій області щодо посилення соціально-економічного захисту прав та інтересів працюючих» (4 жовтня) за участі заступника голови облдержадміністрації Віктора Мікуліна та заступника голови обласної ради Петра Грицика.

 

Чимало голів первинних профспілкових організацій поставили свої підписи на підтримку дій облпрофради на позачерговому розширеному засіданні обласної Ради профспілок 24 жовтня, на якому розглянуто питання «Про корумпованість судової системи в Україні і рейдерське захоплення Будинку профспілок на пл. Народній, 5 в місті Ужгороді», яке відбулося на площі Народній.

 

Питання проведення Року первинної профспілкової організації в галузях розглянуто на пленумах, засіданнях президій обласних організацій профспілок працівників освіти і науки, культури, держустанов, охорони здоров’я, соціальної сфери, АПК, «Укрелектропрофспілки», торгівлі, громадського харчування та послуг, ЖКГ, ряду інших галузей.

 

Старт Року первинної профспілкової організації в Профспілці працівників культури України було дано на засіданні круглого столу у Сваляві за участі голови ЦК профспілки Людмили Перелигіної.

 

Під час Року первинної профспілкової організації цілий ряд заходів проведено обласними організаціями галузевих профспілок:

 

- огляди-конкурси на кращу первинну профспілкову організацію (освіти і науки, культури, держустанов, соціальної сфери, охорони здоров’я);

 

- нагородження кращих профспілкових активістів за підсумками Року первинної профорганізації відзнаками ФПУ і облпрофради (освіти і науки, охорони здоров’я, культури), у галузях (держустанов, соціальної сфери, «Укрелектопрофспілка»);

 

- круглі столи «Профспілка – організація, яка захистить твої права» (ЖКГ, «Укрелектропрофспілка», АПК);

 

- профспілкові уроки в навчальних закладах (освіти і науки, АПК, ЖКГ);

 

- виїзні навчальні семінари-тренінги для голів первинок «Зміцнення та модернізація діяльності первинних профспілкових організацій. Мотивація профспілкового членства» в Тячівському, Іршавському, Перечинському, Рахівському районах, презентації досвіду роботи первинних профорганізацій – переможців обласного огляду-конкурсу (освіти і науки);

 

- участь у зборах голів первинних профорганізацій профспілки працівників АПК України, які проводилися спільно з міжнародною організацією IUF (АПК);

 

В ході Року первинної профспілкової організації облорганізаціями багатьох галузевих профспілок було підготовлено методичні рекомендації профспілковому активу.

 

В області успішно пройшла передплата профспілкових видань на 2018 рік. Загалом передплачено 791 примірник газети «Профспілкові вісті» та 363 примірники «Бібліотечки голови профспілкового комітету».

 

Разом з тим, як зазначалося на засіданні президії, в профорганізаціях області продовжується тенденція до скорочення профспілкового членства. Лише в облорганізації профспілки працівників освіти і науки у порівнянні з 2016 роком збільшилася загальна кількість членів профспілки, в двох (освіти і науки та охорони здоров’я) – кількість первинних профспілкових організацій. У 2017 році вибуло з членів профспілок за власним бажанням 1269 осіб.

 

Федерацією профспілок України не були враховані пропозиції облпрофради щодо затвердження нового Положення про первинну профспілкову організацію (діє положення, затверджене у 2000 році) та перевидання Довідника голови первинної профспілкової організації (останнє видання – у 2007 році). Не проведено Всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій в м. Києві, як було передбачено заходами ФПУ.

 

Отже, Рік первинної профспілкової організації у Закарпатті сприяв підвищенню авторитету й іміджу профспілок в суспільно-політичному житті області, єдності дій членських організацій облпрофради.

 

 

 

На фото:

 

- угоду про співпрацю підписують Ужгородський міський голова Богдан Андріїв (ліворуч) та голова облпрофради Володимир Фленько;

 

- переможці конкурсу на краще висвітлення профспілкової тематики в ЗМІ у 2017 році;

 

- голова облпрофради Володимир Фленько (праворуч) вручає нагороду голові профкому Мукачівської ЦРЛ Омеляну Решетарю під час Дня облпрофради в місті Мукачево;

 

- питання соціального партнерства під час засідання обласної ради профспілок обговорюють (зліва направо) заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, голова облпрофради Володимир Фленько, заступник голови обласної ради Петро Грицик.

 

 

 зустріч з журналістами - переможцями обласного конкурсу на краще висвітлення профспілкової тематики у ЗМІ

 

 

P1140650

 

соціальне партнерство

 

Фото автора,

 

Сергій Баранчиков,

 

завідувач відділу організаційно-

 

гуманітарної роботи

 

Закарпатської облпрофради

 

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31