P1530836

 

 

21 травня 2013 року Федерація профспілок Вінницької області провела черговий семінар з порядком денним: ”Про особливості застосування та реалізації в Україні Конвенцій МОП”.

 

Відкрив та вів семінар Голова Федерації профспілок області  Паращук В.Г.

В засіданні взяли участь: заступник голови Федерації профспілок України Кондрюк С. М., фахівці ФПУ Лобченко О.О. та  Морозова О.В.; керівники та провідні фахівці членських організацій ФПО, начальник територіальної державної інспекції з питань праці Оборончук С.А., працівники Апарату ФПО та представники ЗМІ.

 

 

 

З інформацією виступили:

- «Про проблеми застосування в Україні Конвенції МОП № 98, 154 » - заступник голови Федерації профспілок України Кондрюк С. М;

- «Про особливості реалізації в Україні Конвенції МОП № 98, 154 та перспективи змін національного законодавства» - керівник управління колдоговірного регулювання ФПУ Лобченко О.О;

- «Про особливості застосування в Україні Конвенції МОП № 95 «Про захист заробітної плати», №131 «Про встановлення мінімальної заробітної плати з особливим урахуванням країн, що розвиваються» та частини ІІ Конвенції № 173 «Про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності боржника» - завідуюча відділом оплати праці ФПУ Морозова О. В.

 

В обговоренні виступили керівники членських організацій ФПО.

 

 

Голова Федерації профспілок області -  Паращук В.Г.  наголосив, що право профспілок на ведення колективних переговорів належить до основних прав і свобод – так званої тріади профспілкових прав. І як показує практика, у сьогоднішніх реаліях на підприємствах з іноземним капіталом дедалі більшої актуальності набувають Конвенції МОП - №98 «Про застосування принципів права на організацію і ведення колективних переговорів» і № 154 «Про сприяння колективним переговорам», ратифіковані Україною відповідно у 1956 і 1994 роках.

 

Тому знання Конвенцій МОП має велике значення в практичній   діяльності профспілкових організацій.

 

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

 

P1530844

 

 

P1530838