Охорона праці – на контролі профспілок Чернігівщини

stol text 1 27.04.18

 

27 квітня, напередодні Всесвітнього дня охорони праці у залі президій Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (далі – ФПО) за участю голови ФПО Ігоря Москаленка та головного технічного інспектора праці Федерації Людмили Ніценко відбулося засідання «круглого столу» за темою «Захищене і здорове покоління».

В роботі круглого столу взяли участь начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко, керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області Володимир Нашиванько, посадові особи місцевих органів державної виконавчої влади, представники підприємств міста Чернігова і області, представники засобів масової інформації, громадськість.

В ході засідання «круглого столу» було викладено основні тези звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні, доведено статистику нещасних випадків на підприємствах області та їх основні причини.

Під час дискусії за участю запрошених представників бізнесу, учасники засідання порушили ряд надважливих на сьогодні проблем: цільової підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств, залучення молоді до виробничого процесу, створення комплексу стимулів і заохочень. Не обійшли увагою і питання видів і методів взаємодії та співпраці зацікавлених у цьому суб’єктів – власне роботодавців, закладів освіти, органів влади. Вирішення цього завдання, на думку присутніх, потребує комплексного підходу: удосконалення законодавчої і нормативно-правової бази, розробку відповідних освітньо-кваліфікаційних програм, впровадження на підприємствах новітніх технологій тощо.

Представники підприємств області, у свою чергу, поділилися досвідом залучення молодих кадрів – роботи з випускниками середніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, підготовки молодих працівників безпосередньо на виробництві, організації навчання, підвищення кваліфікації, соціально-побутове забезпечення молоді.

Підсумовуючи роботу, учасники дійшли висновку, що тільки об’єднавши зусилля сторін – а саме влади, профспілок, роботодавців та контролюючих органів можна домогтися позитивних зрушень у цій надважливій для життя та здоров’я людини сфері – охороні праці.

 

Людмила Ніценко

головний технічний інспектор праці

Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

 

 

stol text 2 27.04.18

 

stol text 3 27.04.18

 

stol text 4 27.04.18

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30 31