Освітянська профспілка знаходить своє місце в об’єднаних територіальних громадах

IMG 2364

 

Минулого тижня відбулося засідання президії Чернігівської обласної організації Профспілки відповідно до плану роботи. На засіданні розглядалося питання роботи первинної профспілкової організації Корюківської територіальної громади в умовах змін підпорядкування закладів сфери органів управління освітою.

Доповідачами з даного питання виступили Алла Кириченко – голова первинної профспілкової організації Корюківської ОТГ, Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації та Ніна Дудка – заступник голови обласної організації.

Виступаючі зазначили, що до початку територіальної реформи в районах і містах була чітка система управління в сфері освіти, відповідно до якої існували відділи (управління) освіти, у віданні яких знаходились заклади освіти та ДЮСШ.

У ході територіальної реформи органи самоврядування створюють підрозділи, у підпорядкуванні яких знаходяться не лише заклади освіти і спорту, а й інших галузей.

Розширення повноважень відповідних підрозділів управлінням галузями сім’ї, молоді, туризму не призвело до суттєвих змін, хіба що до незначного збільшення кількості штатних одиниць органу управління.

Проте, покладення на такі підрозділи повноважень з управління галузями спорту, а особливо культури, призвело до того, що в їх підпорядкуванні поряд із закладами освіти опинились заклади спорту та культури.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради був створений 18.01.2017. До його підпорядкування віднесені: 14 закладів освіти, 1 заклад спорту, 12 закладів культури.

На момент передачі закладів більшість працівників закладів культури були членами Профспілки працівників культури. Таким чином, виникла ситуація, коли в одного роботодавця є дві профспілкові організації. Це зумовлює особливості соціального діалогу.

Наявність спільного роботодавця, авторитет освітянської Профспілки сприяли переходу працівників музею, будинків культури, сільських клубів у Профспілку працівників освіти і науки України, а відділ освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради має єдиного соціального партнера.

Президія комітету схвалила практику первинної профспілкової організації Корюківської територіальної громади по залученню до Профспілки працівників освіти і науки України працівників інших закладів і установ, підпорядкованих органу управління освіти.

На засіданні президії прийнято рішення про проведення обласної Спартакіади серед членів Профспілки, внесено зміни до Концепції по роботі з кадрами та активом та розглянуто ряд інших важливих питань.

 

 

IMG 2380

 

 IMG 2370

Ніна Дудка

заступник голови Чернігівської обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30 31