ПЛЕНУМ ЦК. Ефективному виконанню колективних договорів – новий імпульс

АБ

 

Спрямувати колдоговірну роботу на прийняття власниками підприємств (роботодавцями), органами виконавчої влади зобов’язань щодо стимулювання виробничої діяльності, збереження робочих місць,  встановлення тарифних ставок і посадових окладів у колективних договорах з дотриманням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці, передбачених в Галузевій угоді на 2018-2020 роки. Таке рішення прийнято на пленумі ЦК Профспілки авіапрацівників України.

 

 

Заслухавши та обговоривши  доповідь Голови Профспілки Михайла Козича «Підсумки виконання колективних договорів на підприємствах, установах та в організаціях цивільної авіації, Гідрометеорологічної служби і в навчальних закладах за 2017 рік, та завдання профспілкових комітетів первинних профспілкових організацій авіапідприємств щодо реалізації у колективних договорах зобов’язань Галузевої угоди між Міністерством інфраструктури України, Федерацією роботодавців транспорту України та профспілками працівників цивільної авіації України на 2018-2020 роки» пленум ЦК Профспілки прийняв ряд важливих рішень.

В обговоренні взяли участь голови первинних профспілкових організацій:  ДП «МА «Львів» - Сурма П.М., КП «Миколаївський міжнародний аеропорт» - Валішева С.В., КП «МА «Запоріжжя» - Бадулін М.О., ТОКП «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» - Стеценко В.О., Національного авіаційного університету (НАУ) – Гребенніков В.М., Українського гідрометеорологічного центру - Бурлака Ю.В., ВСП НАУ «Слов’янський коледж НАУ», член ЦК Профспілки – Кудімов (КП «МА «Одеса»). У своїх виступах вони поділились досвідом роботи щодо виконання зобов’язань колективних договорів, Галузевої угоди, звернули особливу увагу на питання, що потребують свого вирішення на галузевому, або на державному рівнях, зокрема щодо низького рівня оплати праці в бюджетній сфері, особливо в організаціях гідрометеорологічної служби, зарахування страхового стажу працівникам підприємств, де мали місце заборгованість із заробітної плати та несплата до ПФУ єдиного соціального внеску, та інших питаннях.

Перш за все, у доповіді та виступах учасників засідання зазначалось, що протягом 2017 року і в першому кварталі 2018 року президія Центрального комітету Профспілки, профспілкові комітети на місцях, незважаючи на складну політичну і фінансово-економічну ситуацію в країні, проводили значну роботу щодо забезпечення виконання колективних договорів, Галузевої і Генеральної угод, захисту трудових прав членів Профспілки, добились значного покращення їх соціального захисту.

Впродовж 2017 року і по сьогоднішній день має місце значне зростання господарської діяльності переважної більшості авіапідприємств і основних показників діяльності авіаційної галузі в цілому. За 2017 рік кількість перевезених пасажирів збільшилась порівняно з попереднім роком на 27.5 відсотка та склала 10,55 млн. чоловік, а обсяги перевезень вантажів та пошти зросли на 11,4 відсотка. Пасажиропотоки через аеропорти України зросли на 27,6 відсотка та становили 16,5 млн. чоловік. Український ринок пасажирських авіаперевезень другий рік поспіль демонстрував високі темпи зростання, що було пов’язано, насамперед, з успішним розвитком сектору міжнародних повітряних перевезень. У 2017 році активно розширювалась географія міжнародних регулярних польотів, розпочато експлуатацію на регулярній основі 20 міжнародних авіаліній, з них десять – вітчизняними авіакомпаніями.

З початку 2018 року також в цілому зберігаються позитивні тенденції розвитку авіаційної галузі України, які сформувались протягом двох попередніх років. Показники першого кварталу 2018 року значно перевищують показники відповідного періоду 2017 року.

Такі позитивні результати господарської діяльності авіаційної галузі дозволили значно збільшити перелік авіапідприємств, які почали успішно виконувати взяті у колективних договорах зобов’язання та положення діючої у 2017 році Галузевої угоди, а також суттєво забезпечити зростання заробітної плати працівників.

Рішення 2-го пленуму ЦК Профспілки щодо ініціювання укладення в найкоротші строки нової Галузевої угоди профспілковою стороною виконано. 14 грудня 2017 року підписано нову Галузеву угоду між Міністерством інфраструктури України, Федерацією роботодавців транспорту України та профспілками працівників цивільної авіації України на 2018-2020 роки, в якій профспілкова сторона домоглась закласти більш високі стандарти соціального захисту працівників порівняно з попередньою Галузевою угодою, особливо з питань оплати праці. Так, мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) працівника 1-го розряду встановлена у розмірі не менш 180 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законодавством України, замість 120 відсотків, встановлених у попередній Галузевій угоді. Також в Угоді підвищено розміри мінімальних коефіцієнтів місячних посадових окладів операторів і старших операторів технічних засобів контролю на безпеку.

Протягом першого кварталу 2018 року на переважній більшості підприємств, установ, організацій цивільної авіації, Гідрометеорологічної служби і в навчальних закладах проведено підсумки виконання зобов’язань колективних договорів, укладено нові колективні договори, або продовжено терміни діючих.

Колективні договори за 2017 рік в гідрометеорологічних організаціях України в основному виконані. Виплати із заробітної плати проводились вчасно. Протягом 2017 року зберігалась стабільна чисельність працюючих, відсутні звільнення з ініціативи роботодавця за порушення трудового законодавства. Профспілкові комітети здійснюють постійний контроль за виконанням колективних договорів.

Разом з тим, протягом багатьох років, на окремих авіапідприємствах які здійснюють виробничу діяльність, залишається низький рівень оплати праці, мінімальні соціальні гарантії з питань оплати праці, що передбачені Галузевою угодою - не виконуються. Для реалізації зобов’язань нової Галузевої угоди профспілковим комітетам авіапідприємств, що на сьогоднішній день ще не досягли рівня їх виконання,  необхідно разом із адміністрацією розробити конкретні заходи, які забезпечать покращення фінансово-господарської діяльності та забезпечать стале виконання Галузевої угоди.

Підбиваючи підсумки обговорення цього актуального питання, пленум Центрального комітету Профспілки дав доручення Президії ЦК Профспілки, профспілковим комітетам підприємств, установ, організацій цивільної авіації, Гідрометеорологічної служби і навчальних закладів забезпечити постійний та дієвий контроль за виконанням у 2018 році в повному обсязі зобов’язань колективних договорів, Галузевої угоди, та за дотриманням трудового законодавства. Керівництву Профспілки також дано доручення ініціювати переговори щодо внесення змін та доповнень до діючих колективних договорів для приведення їх до норм Галузевої угоди.

 

Профспілка авіапрацівників України

Прес-центр ФПУ

 

АБ1

 

АБ2

Архiв
<< < Лютий 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28