КРОПИВНИЦЬКИЙ. Що спонукає до акції протесту?

 

DSC03901

 

 

Сьогодні у Кропивницькому на площі Героїв Майдану та біля міської ради з 9-ї до 12 години пройшло інформаційне пікетування профспілок.

 

Це – перший етап Всеукраїнської акції протесту, який проходить у всіх регіонах. Другий етап Всеукраїнської акції протесту профспілок із пікетуванням Уряду та Верховної Ради України відбудеться 17 жовтня, у День боротьби з бідністю, у Києві.

Як зазначив Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко, акція відбувається відповідно до Постанови Президії ФПУ «Про солідарні протестні дії ФПУ та її організацій у зв’язку із наступом на права людини праці» по всій країні проходять масові заходи. До масового протесту спонукають злиденний рівень життя, мізерні зарплати більшості українців, тотальне зубожіння населення, викликане постійним підвищенням цін на товари першої необхідності та тарифів на комунальні послуги, які уже зросли і ще зростуть у рази, нездатністю держави захистити вразливі категорії людей, зокрема житловою субсидією, яка стала недоступною для більшості мешканців. На мізерні зарплати та без субсидії людям просто не вижити!

 

Основні вимоги учасників акції протесту до Уряду та Верховної Ради України:

 

  1. 1.Припинити економію на людині праці та встановити з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум – 5167 грн.
  2. 2.Зупинити підвищення непосильних цін на природний газ, електроенергію та тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, адже надра та ресурси є власністю українського народу.
  3. 3.Привести розрив між мінімальною та максимальною заробітною платою у державних установах та на підприємствах державної і комунальної власності до рівня країн Західної Європи (1:4).
  4. 4.Запровадити ефективний механізм надання пільг у грошовій формі категоріям соціально вразливих верств населення.
  5. 5.Забезпечити у Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, розвиток галузей економіки.
  6. 6.Забезпечити дієві заходи, спрямовані на подолання детенізації відносин у сфері зайнятості населення.
  7. 7.Впровадити державну підтримку національного товаровиробника. Вирішити проблемні питання економічного розвитку бізнесу.

           В інформаційному пікетуванні взяли участь усі членські організації, які озвучили проблеми своїх галузей. Учасники пікетування роздали близько двох тисяч роз’яснюючих документів.

Профспілки йтимуть до кінця задля виконання поставлених вимог.

 

DSC03909

 

 

Прес-центр ФПО

 

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30