Збори голів первинних профспілкових організацій проведено в профспілці працівників культури Закарпаття

P1170437

 

Закарпатська обласна профспілкова організація працівників культури – третя за чисельністю галузева профспілка у нашому краї. Вона об’єднує 138 первинних профспілкових організацій – усього 5,8 тисячі спілчан. З ініціативи президії обласної галузевої профспілки в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбулися збори голів первинних профспілкових організацій. Їх проведення співпало з відзначенням 65-річчя утворення у Закарпатті обласної профспілкової організації працівників культури.

Як відзначила голова обласної галузевої профспілки Наталія Товтин, активізації діяльності низової профспілкової ланки сприяло проведення торік, у Рік первинної профспілкової організації, оголошеного Федерацією профспілок України, семінарів – нарад у всіх містах і районах, організованих облпрофрадою спільно з галузевими профспілками. В них взяли участь практично всі голови первинок галузей культури, з якими була можливість поспілкуватися, дізнатися про їхні проблеми, по можливості допомогти у їх вирішенні. Ефективності роботи низової ланки сприяють Колективна угода між Департаментом культури Закарпатської облдержадміністрації і облорганізацією профспілки працівників культури, колективі договори на місцях, якими охоплено 100 відсотків працюючих. До 65-річчя утворення обласної профспілки протягом 2017-2018 років – у два етапи - проводився обласний галузевий огляд – конкурс на кращу первинну профспілкову організацію.

 

P1170509

 

Як зазначалося, в активі галузевої профспілки – участь спілчан у проведенні міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалів, які відбуваються в нашій області, професійних свят, й зокрема недавнього свята - Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, яке відбулося у Тячеві. Профспілка є одним з лідерів в області з оздоровлення дітей, 26 років поспіль – засновником літньої - школи табору «Гармонія» для творчо обдарованих дітей, організатором спортивних турнірів і журналістських конкурсів, призначає стипендії дітям з малозабезпечених сімей та напівсиротам, які вчаться в Ужгородському музичному коледжі ім. Д. Задора і Ужгородському коледжі культури і мистецтв тощо.

Як підкреслила Наталія Товтин, профспілкові активісти нашого краю підтримують дії ЦК профспілки працівників культури України щодо збільшення в Державному бюджеті України 2019 рік видатків на культуру з урахуванням рівня інфляції та внесення змін до чинного законодавства щодо надання з Державного бюджету культурної субвенції місцевим бюджетам та затвердження «мінімального культурного кошика». Члени профспілки – активні учасники профспілкових акцій протесту в м. Києві та м. Ужгороді, заходів облпрофради проти владного і судового свавілля та рейдерства з боку Закарпатського окружного адміністративного суду щодо Будинку профспілок в обласному центрі на площі Народній, 5.

 

P1170508

 

З урахуванням сьогоднішніх проблем як Наталія Товтин, так й інші виступаючі на зібранні – голови первинних профспілкових організацій: Волівецької дитячої школи мистецтв – Наталія Глуханюк, обласного музею народної архітектури і побуту – Вікторія Симкович, Буштинської ДШМ Тячівського району – Оксана Реплюк, директор Мукачівського музично-драматичного театру, член ЦК профспілки працівників культури України Юрій Глеба, голова Іршавської районної профспілкової організації працівників культури Оксана Сідор, директор СДЮШОР з гандболу «Карпати» Вікторія Гойс-Шайбакова, директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля порушили цілих ряд невирішених питань, що стосуються оплати праці, існуючої заборгованості з виплати заробітної плати в окремих районах, дотримання діючого законодавства щодо доплат і надбавок працівникам галузей культури, співпраці з місцевими органами влади і самоврядування, об’єднаними територіальними громадами щодо збільшення асигнувань на утримання закладів культури і спорту, мистецької освіти в місцевих бюджетах на 2019 рік, їх фінансування у повному обсязі, недопущення скорочення працюючих, формування позитивного іміджу галузей культури і спорту тощо.

На питаннях соціального партнерства, виконання Вимог профспілок, висунутих на Всеукраїнській акції протесту в м.Києві 17 жовтня 2018 року наголошували у своїх виступах начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області Ігор Сегляник та голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько.

Було ухвалено Заяву зборів голів первинних профспілкових організацій працівників культури, яку надіслано Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України, Федерації профспілок України, усім первинним профорганізаціям галузі в області. Відбулося нагородження переможців галузевого огляду – конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію.

Голова облпрофради Володимир Фленько вручив нагороди обласної ради профспілок групі профактивістів галузі у зв’язку з 65-річчям утворення профспілки працівників культури у Закарпатті.

Справжнє задоволення отримали профспілкові активісти від невеликого, але дуже високопрофесійного і яскравого концерту студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

 

 P1170529

На фото:

-   у залі засідань – профспілкові активісти;

- нагороду від голови Закарпатської облпрофради Володимира Фленька отримала голова Тячівської районної профспілкової організації працівників культури Олеся Сасин;

- Наталія Товтин (ліворуч) вручає нагороду призеру конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію - голові профкому СДЮШОР з гандболу «Карпати» Вікторії Зубанич;

- на сцені – студенти Ужгородського коледжу культури та мистецтв.

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31