Задля підвищення колективно-договірного регулювання

P1660091

 

26 листопада 2018 року відбулось засідання Президії Федерації профспілок області з порядком денним: ”Про стан колективно-договірного регулювання на підприємствах, установах, організаціях області та роботу членських організацій ФПО щодо підвищення його ефективності ”.

Відкрив та вів засідання Голова Федерації профспілок області Микола Колесник.

В засіданні взяли участь члени Президії, керівники членських організацій ФПО, начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністраці Інна Курдеша, фахівці апарату ФПО, представники ЗМІ.

 

З інформацією:

 

- ”Про стан колективно-договірного регулювання на підприємствах, установах, організаціях області та роботу членських організацій ФПО щодо підвищення його ефективностівиступила головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Апарату ФПО І. Степанець.

 P1660091

В обговоренні даного питання взяли участь:

Þ Іван Лєта - перший заступник Голови ФПО, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоровя;

Þ Любов Ковальчук - голова обласної організації профспілки працівників державних установ;

Þ Євгеній Навроцький - голова обласної організації профспілки працівників електроенергетики;

Þ Володимир Ковальчук – голова профкому ТОВ Вінницький агрегатний завод;

Þ Інна Курдеша – начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністраці.

 

Голова Федерації профспілок області – Микола Колесник підвів підсумки обговорення і наголосив, що шлях колективних переговорів і домовленостей є самим перспективним у досягненні балансу інтересів працівників та роботодавців. Членськими організаціями ФПО набуто певного досвіду в організації колдоговірної роботи, зявилися нові підходи до неї. Разом з тим, останніми роками спостерігається негативна динаміка щодо кількості укладених колдоговорів. У нас ще є підприємства, організації та установи, де не укладені колективні договори. Нерідко колективні переговори ведуться формально, а колективні договори носять декларативний характер, фактично дублюють норми чинного законодавства. Потребує удосконалення контроль виконання зобовязань зокрема та підвищення рівня ефективності договорів в цілому.

 

P1660102


Голова ФПО зазначив, що сьогодні, в умовах проведення реформ, роль колективних договорів та угод зростає в рази. Запропонував ініціювати розгляд питання стану колективно-договірного регулювання соціально-економічних та трудових відносин на підприємствах, установах та організаціях області на засіданні ТТСЕР у I півріччі 2019 року. Підкреслив, що колдоговори повинні працювати на збереження та розвиток підприємств, на забезпечення працюючих ефективною роботою, гідною зарплатою і безпечними умовами праці.

Президія ухвалила відповідну постанову.

 

 Федерація профспілок

Вінницької області

Архiв
<< < Травень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31