ПРАЦЯ МАЄ БУТИ БЕЗПЕЧНОЮ

IMG 7909 стор 3 семінар

 

У м. Яремче на Прикарпатті відбулася нарада з безпеки праці в ПАТ «Укрнафта». В ній взяли участь керівники апарату управління, структурних одиниць компанії сходу і заходу  та об’єднаного профспілкового комітету ПАТ «Укрнафта»; також  начальник управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло та голова обласної ради профспілок нафтогазової промисловості Тетяна Сульженко.

Учасники діалогу обговорювали шляхи підвищення безпеки виробництва та покращення умов праці.

Запрошений до слова начальник управління Держпраці в області Ігор Росипайло привітав колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз» із отриманням звання «Краще підприємство з охорони праці» у номінації "Видобувна промисловість". Він також звернув увагу присутніх на принципах ризик-орієнтованого підходу у сфері охорони праці, високому рівні травматизму в області та причинах настання нещасних випадків на виробництві.

Про акценти у сфері охорони праці в колективі на 2019 рік поінформував  присутніх Роман Ільтьо, виконавчий віце-президент з питань соціального та екологічного розвитку. Представники ПАТ «Укрнафта» Схід: Микола Власенко, старший інженер з видобутку  НГВУ «Чернігівнафтогаз» та Ігор Рубан, операційний менеджер НГВУ «Охтирканафтогаз»,  проаналізували стан охорони праці в очолюваних ними підрозділах. Власним досвідом впровадження «Золотих правил безпечного виконання робіт» поділилися Богдан Григораш, начальник цеху з НГВУ «Долинанафтогаз» та Олександр Чумак, інженер з безпеки руху управління транспорту міста Прилуки. Михайло Архірей, начальник служби охорони праці, поділився досвідом оптимізації роботи в сфері охорони праці.

Окрім виступів, формат зустрічі передбачав так званий «мозковий штурм» та роботу в командах. Під час такого семінар-тренінгу операційні менеджери та керівники підрозділів обмірковували питання: «Що я особисто зробив задля поліпшення безпеки праці та лідерства з охорони праці в підпорядкованій мені структурній одиниці?»; також дискутували на тему: «Що необхідно вдосконалити в практиці уникнення нещасних випадків та аварій в структурних одиницях?».

Активно долучались до обговорень представники профспілки. Відзначали  поглиблення своєї участі у створенні безпечних умов праці. Яскравим прикладом ефективної співпраці профспілки та адміністрації Товариства став початок реалізації у 2018 році проекту  з покращення умов проживання у вахтовому містечку «Синячка» в НГВУ «Надвірнанафтогаз».

 

Під час інтерактивних доповідей Віталій Єрмоленко, директор  департаменту екологічної безпеки, охорони праці та пожежної безпеки, розглянув з присутніми питання розбудови середовища без травматизму та покращення культури безпеки; інструменти лідерства з охорони праці; поліпшення прозорості інформування щодо потенційно-небезпечних випадків та подій, виявлення причин нещасних випадків тощо.

Головний меседж наради: від активної позиції керівника, вміння побудувати довірчі стосунки та організувати роботу в колективі  залежать отримані результати.

На завершення зустрічі учасники наради підкреслили визначальні акценти щодо діяльності з питань охорони праці у 2019 році. Йдеться, зокрема, про покращення комунікації та поширення інформації про ризики ( щоб вони не залишалися на рівні окремого працівника, а були предметом обговорення та здобуття уроків). Також, на думку фахівців, важливим на виробництві стає запровадження поведінкових аудитів працівника на робочому місці, створення атмосфери, щоб працівник  розумів, що про нього дбають. «Повинна бути довіра та увага до вразливих груп працівників», - резюмували.

                

Самелюк Олег Степанович,

начальник служби з охорони праці та пожежної безпеки - Бізнес-підрозділ (Захід). 

 

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30