IMG 1583

 

 

Минулого тижня відбувся Х пленум комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Учасники пленуму заслухали інформацію заступника голови обласної організації Ніни Дудки про виклики, проблемні питання та шляхи вдосконалення роботи обласної організації, її організаційних ланок щодо реалізації статутних завдань у ході звітно-виборної кампанії 2019-2020 роках.

Доповідач, зокрема, зупинилася на структурі обласної організації, яка за останні п’ять років змінилася за рахунок створення первинних профспілкових організацій територіальних громад. Задля зведення до мінімуму негативних наслідків у процесі децентралізації влади, створення ОТГ головами районних організацій Профспілки проводилася робота щодо недопущення переходу працівників закладів освіти до профспілок інших галузей.

Комітет обласної організації зробив усе для збереження керівних профспілкових кадрів. Була запропонована практика обрання керівників районних організацій Профспілки одночасно і керівниками організацій Профспілки в ОТГ, особливо в тих районах, де об’єднані територіальні громади повністю поглинули територію району.

Усього протягом останніх років в об’єднаних територіальних громадах області створено 30 первинних профспілкових організацій територіальних громад, до яких входять 330 профспілкових організацій, що складає 36,2% від загальної кількості первинних організацій в області. Усі профспілкові організації в ОТГ здійснили державну реєстрацію та внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Наступним питанням був аналіз профспілкового членства за останні п’ять років та визначення основних причин, які призвели зменшення чисельності обласної організації.

Водночас, незважаючи на загальне зменшення чисельності членів Профспілки, у 2018 році в обласній організації у члени Профспілки вступили 691 член Профспілки. Дещо зросла чисельність Бахмацької, Варвинської, Городнянської, Корюківської районних, первинних профспілкових організацій Ніжинського агроколеджу, Ніжинського агроінституту та первинної організації Сновської територіальної громади. Створено 14 нових первинних профспілкових організацій із кількістю 151 член Профспілки. До складу Корюківської та Сосницької районних організацій увійшли працівники закладів культури у кількості 85 осіб і створено дві первинні профспілкові організації.

Одним із пріоритетних завдань щодо організаційного зміцнення Профспілки є активне використання внутрішніх резервів для нарощування профспілкового членства, зміцнення фінансової дисципліни. За даними статистичного звіту за 2018 рік поза впливом обласної організації Профспілки перебуває майже 7,5 тис. працівників закладів освіти і молоді, яка навчається.

Після обговорення інформації про виклики, які стоять перед організаційними ланками, членами комітету прийнято рішення розпочати звітно-виборну кампанію в обласній організації, використавши період підготовки і проведення звітів і виборів для збереження цілісності та єдності організаційних ланок, посилення мотивації профспілкового членства, залучення інших працівників закладів і установ освіти та молоді, що навчається, до членства у галузевій Профспілці.

Після пленуму відбулося засідання президії комітету, яка розглянула питання про стан фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти в умовах запровадження Закону України «Про освіту» в 2019 році.

Президія відмітила, що порівняно з попереднім роком сума освітньої субвенції в бюджетах Чернігівської області у 2019 році зросла на 14,1 %, в той час як зростання посадових окладів у зв’язку з ростом прожиткового мінімуму склало лише 9,0%. Це мало б сприяти збільшенню розміру надбавки за престижність педагогічної праці. Проте, її розмір з 1 січня області піднявся лише на 0,1% і становить 14,6% окладу. Хоча, є роботодавці, які могли б платити надбавку навіть на рівні 30% окладу.

Фінансування освіти з місцевих бюджетів у порівнянні з минулим також покращилось. Однак, дефіцит коштів існує.

Оскільки Урядом так і не було прийнято постанови щодо підвищення посадових окладів педагогічним працівникам, які отримують заробітну плату за рахунок власних коштів місцевих бюджетів, деякі місцеві ради прийняли свої рішення щодо підвищення заробітних плат працівників закладів дошкільної і позашкільної освіти.

Президія доручила організаційним ланкам підняти питання перед соціальними партнерами про збільшення розмірів надбавки за престижність педагогічної праці, а також прийняла рішення провести позапланову перевірку дотримання відділом освіти Ріпкинської райдержадміністрації законодавства про оплату праці педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

На президії було прийняте рішення про проведення обласної Спартакіади серед членів Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України 25 травня 2019 року і затверджений розподіл путівок на лікування та відпочинок членів Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та членів їх сімей у 2019 році.

Президія обговорила ще ряд питань з організаційної та фінансової діяльності і прийняла відповідні рішення.

 

 

 

IMG 1593

 

 

viber image 2019-04-24

 

 

viber image 2019-04-25

Ніна Дудка

заступник голови Чернігівської обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України