IMG 20190605 105125

 

Виклики і загрози профспілковому руху та завдання членських організацій в сучасних умовах (відповідно до постанови Ради Федерації профспілок України від 16.05.2019 р. ) обговорили учасники засідання Ради профспілок Івано-Франківської області 5 червня цього року у широкому представництві соціальних партнерів – профспілок, роботодавців та влади.

 

З доповіддю з цих питань виступив голова Ради профспілок області Ігор Басюк.

Про стан виконання Територіальної угоди у 2018 році та завдання профспілкових організацій в питаннях колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин доповів Володимир Уєвич – перший заступник голови РПО.

Ігор Басюк проаналізувавши тенденції в сучасному профспілковому русі, зазначив потребу суттєво оновлювати форми роботи. Означені доповідачем акценти діяльності в часі нових викликів – правозахисна, інформаційна діяльність, підготовка резерву профспілкових кадрів, і що не менш актуально- об’єднання розпорошених зусиль. «У час наближення звітів і виборів є зараз всім нам нагода більш конкретно і принципово підправити свою діяльність, побачити слабкі ділянки. Адже початок змін все ж має відбуватися в конкретних колективах, в галузевих профспілках» - вважає голова РПО, додавши, що час вимагає також проводити більш активну роботу зі створення первинок на підприємствах недержавних форм власності, куди перетікає робоча сила, та залучення їх працівників до профспілок. Не менше уваги потребують новостворювані профспілки в ОТГ. Пріоритетом є питання мотивованого членства.

 

IMG-566aa55fbd3413959f49909ad16f9cfb-V

 

Аналізуючи стан виконання Територіальної угоди у 2018 році та завдання профспілкових організацій в питаннях колективно-договірного   регулювання соціально-трудових відносин, В.Уєвич зазначив про позитивні напрацювання, які вдалося здійснити, також про проблеми, над якими триватиме робота в подальшому уже з новообраною владою.

Обговорення завдань викликало широку дискусію учасників, головним акцентом якої стало завдання напрацювання оновленої до викликів часу Стратегії на найближчу перспективу, в якій базовими мають бути – рівень заробітної плати, правовий захист і умови праці.

Адже, як самокритично вважала більшість, профспілковий рух з різних причин ослаб, часто демонструє неготовність протистояти беззаконню і наступу на соціально-економічні права людей, втратив ініціативність, системність. Акції протесту мало результативні, верхи відірвані від низів через брак інформаційної діяльності. Оновлення кадрів мало відчутне. Чи не через це однією із серйозних внутрішньо профспілкових проблем, в тому числі в області, є зменшення профспілкового членства.

Представники влади і роботодавців, які вийшли цього дня на трибуну, попри багато розбіжностей у завданнях, які виконують, все ж позитивно оцінили спільну діяльність з профспілками області, адже в діалозі на тристоронній основі вдалося вирішити здавалось би «непідйомні питання».

З обговорюваних питань прийняті конкретизовані рішення. Серед іншого - профспілки області ініціюватимуть звернення ФПУ до Кабінету Міністрів України про внесення змін у чинне законодавство з тим, щоб переваги Колективних договорів надалі поширювалися тільки на членів профспілок, що було б мотивацією профспілкового членства.

 

IMG-e9c0fe2f3e629c2772560b9aa5b96738-V


Рада профспілок Івано-Франківської області