IMG 1030

 

 

Вже стало доброю традицією на Запоріжжі проводити зустріч профспілкового активу області з лідером профспілок Головою ФПУ Григорієм Осовим. В зустрічі прийняли участь 80 профспілкових активістів регіону.

Під час зустрічі з профспілковим активом області лідер профспілок зупинився на найбільш проблемних питаннях, які хвилюють сьогодні простих працівників. І перш за все, це життєвій рівень населення, трудова міграція та відтік кваліфікованих кадрів, стабільність роботи підприємств. Зупинився на питаннях мотивації профспілкового членства, та роботі Федерації профспілок на законодавчому рівні, роботі з представниками Кабінету Міністрів України, галузевими міністерствами, переговорному процесі та підписанням Генеральної угоди, ролі колективних договорів.

Обговорювались питання пошуку ефективних шляхів захисту людини праці. Члени профспілок висловлюють недостатню ефективність профспілкових дій щодо встановлення належного рівня оплати праці, ліквідації значного числа промислових підприємств та установ бюджетної сфери, високої тіньової зайнятості, зростанням цін на продукти харчування та ліки, непомірними цінами на газ та комунальні тарифи, збільшенням страхового стажу при виході на пенсію, а також послабленням державного контролю за створенням безпечних умов життєдіяльності людини. Відмітили факти коли представники влади ігнорують профспілкові пропозиції, спрямовані на покращання життя населення, а соціальному діалогу надають формальний характер.

Актуальним залишається питання вдосконалення структурної побудови профспілок, їх організаційних ланок з метою захисту членів профспілок. Більш активно має проводитись робота на підприємствах недержавних форм власності, куди перетікає робоча сила, щодо залучення працівників до профчленства. Молодь не розуміє ролі профспілок і переваг профчленства. Не залишені були без уваги і питання і зростання боргів з виплати заробітної плати.

Ці та інші питанні були окреслені в виступі голови ФПУ Григорія Осового.

З питаннями до голови ФПУ, та пропозиціями щодо їх вирішення звернулись: Людмила Отращенко - голова Запорізької обласної профспілки працівників АПК, Людмила Дьоміна – голова профспілки ДП «Радіоприлад», Володимир Шульженко – голова профкому ПрАТ «Запоріжкран», Лариса Мишакіна – голова Запорізької районної профспілки працівників освіти та науки м. Запоріжжя, Валерій Булда – голова профспілки ПАТ «Перетворювач», Наталя Куниця – голова Шевченковської районної профспілки працівників освіти та науки м. Запоріжжя, Михайло Труш – голова профкому ПАТ «Мотор Січ», Клавдія Тюпа - голова Олександрівської районної  профспілки  працівників  освіти  та  науки м. Запоріжжя, Валентин Сус – заступник голови профспілкового комітету ПАТ «ЗМК «Запоріжсталь», Ірина Бальченко – голова Запорізької обласної профспілки працівників охорони здоров’я, Ірина Півень – голова райкому профспілки працівників держустанов Пологівського району, Алла Малигіна – голова Запорізької обласної профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН.

Григорій Осовий відповів на безліч заданих питань від профспілкових активістів, в тому числі і на питання металургів і гірників щодо Списків 1 та 2, а саме, повернення пільгового пенсійного забезпечення майстрам технологічних процесів. Зазначив, що є шанси вирішити це наболіле питання.

 

IMG 1026

  

IMG 1049

 

 

Запорізька обласна рада профспілок