Виклики часу та загрози профспілковому руху обговорено на Пленумі вугільників

20190704 110336

 

Відсутність чіткої та прозорої галузевої стратегії в питаннях розвитку та реформування вугільної промисловості призвели до стійкого кризового стану державного сектору вугільної галузі, який на сьогодні досяг критичної межі. Саме на цьому та інших актуальних питаннях акцентували увагу учасники ІІ Пленуму ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України, що відбувся 4 липня у Києві.

 

У його роботі взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, члени Центрального Комітету Профспілки - голови первинних профспілкових організацій, дільничних комітетів шахт державного сектору, керівники територіальних організацій Укрвуглепрофспілки, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Корзун, генеральний директор «ДТЭК Энерго» Дмитро Сахарук та ін..

 

IMG 008

 

Відбувся фаховий обмін думками щодо перспектив діяльності державних вугледобувних підприємств у сучасних умовах, підвищення рівня соціально-економічного захисту членів профспілок та загроз профспілковому руху у цілому.

У виступах делегатів зазначалось, що у період руйнації промисловості, зокрема, вугільної галузі, скорочення вітчизняного видобутку вугілля та відсутності належних умов для самореалізації громадян в Україні, зросла міграція вугільників до інших країн. Профспілка та її організаційні ланки перебувають під постійним тиском негативних процесів, які відбуваються в економіці, соціальній, гуманітарній і трудовій сферах.

 

IMG 0077

 

При цьому Урядом України, Міненерговугілля та іншими міністерствами практично не вживаються заходи щодо технічного розвитку і забезпечення сталої роботи вугільних підприємств та своєчасної і в повному обсязі виплати шахтарям заробітної плати з погашенням наявної заборгованості з неї, яка на цей час вже складає понад 500 млн. грн.

Так Держбюджетом 2019 року на фінансування галузі передбачено лише 34% від необхідних бюджетних коштів. Через це видобуток вугілля в Україні, особливо на державних шахтах, щорічно зменшується. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року видобуток вугілля по державним шахтам за 5 місяців поточного року зменшився на 18 відсотків.

З особливою тривогою наголошувалось на тому, що неприйняття Верховною Радою України рішення про відтермінування введення в дію Закону України «Про ринок електроенергії» стає неабиякою загрозою насамперед для державних вугледобувних підприємств. Запровадження з 1 липня ц.р. нового ринку електричної енергії призведе до вкрай негативних наслідків, пов'язаних з припинення для цих шахт енергопостачання, а як наслідок згортання їхньої діяльності.

 

20190704 110549

 

Пленумом визначено низку завдань для вирішення наболілих питань вугільної галузі та подолання загроз профспілковому руху країни, посилення захисних функцій профорганів, зміцнення їх солідарності та виконавської дисципліни, покращення стану охорони праці на виробництві та ін..

 

20190704 112104

 

Ухвалено відповідну постанову, а також звернення до вищих органів державної влади – Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради Андрія Парубія про критичну ситуацію у вугільній промисловості у зв’язку з запровадженням ринку електроенергії.

Перед учасниками Пленуму виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

IMG 0089

 

Відеозапис додається.

 

Прес-центр ФПУ

Архiв
<< < Листопад 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30