im578x383-pensia tsn

 

 

Як ми вже повідомляли, виступаючи нещодавно на колегії Держпраці України у Дніпрі, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль заявив про необхідність активізації роботи державних органів спільно з профспілками з вирішення   проблеми заборгованості роботодавців з виплати зарплати та Єдиного соціального внеску, що призводить до порушення пенсійних прав працівників.


   Як повідомляє Головне управління Пенсійного фонду у Дніпропетровській області, 17 липня 2019 року пройшла спільна нарада управлінь ПФ та Державної фіскальної служби області. Були заслухані представники підприємств-боржників про стан погашення зарплатних боргів, обговорені та визначені спільні дії щодо роботи з фізичними особами-підприємцями, які не сплачують та нарощують борги.

Зазначалось, зокрема, що протягом першого півріччя поточного року Пенсійним фондом України була проведена ціла низка перерахунків пенсій. Зросли розміри пенсійних виплат, а отже й потреба на їх фінансування. Тільки в Дніпропетровській області середній розмір пенсії у порівнянні з початком року збільшився на 427 грн. і становив 3426,88 грн. Цей показник вищий за середній показник по Україні.

   Але щомісячна потреба на виплату пенсій в області зросла на 72 млн. грн, і у липні вже становила 3 млрд. 464,5 млн.грн. Тому Пенсійний фонд не може бути осторонь від питань, які стосуються сплати ЄСВ та наповнення бюджету Фонду. ГУ Пенсійного фонду посилює претензійну роботу з боржниками, що дозволяє збільшити надходження. Воно також вийшло з пропозицією до керівництва Фіскальної служби області провести ряд спільних інформаційно-роз’яснювальних заходів серед мешканців області щодо своєчасної сплати ЄСВ.

   Акцентувалась увага на цьому питанні і 18 липня під час колегії Головного управління Пенсійного фонду, яка підбила підсумки роботи за перше півріччя. В ній взяв участь і виступив голова облпрофцентру В.Дубіль.

Відзначивши важливість співробітництва профспілок з пенсійною службою у рамках діючої між ними з 2012 р. угоди про взаємодію, профлідер зупинився на проблемних питаннях, які потребують посиленої уваги соціальних партнерів. На його думку, є неприпустимим, що деякі несумлінні роботодавці роками безкарно затримують виплату працівникам заробітної плати та нарощують борги перед Пенсійним фондом і це потім призводить до проблем з пенсійним стажем та своєчасним призначенням трудящим пенсій. Профспілки вважають необхідним у зв’язку з цим напрацювати відповідні організаційно-правові пропозиції до уряду та Верховної Ради. У облпрофцентрі планується створення спеціальної робочої групи з питань погашення зарплатних боргів та забезпечення додержання пенсійних прав членів профспілок, до участі в роботі якої будуть запрошені представники Держпраці, фіскальної та пенсійної служб.

   Наголошувалось й на необхідності продовження співпраці у інформаційній роботі з пенсійних питань, подальшого ознайомлення працівників з перевагами отримання легальних доходів, як гарантії реалізації прав на пенсійне забезпечення.

Прес-центр Дніпропетровського

обласного профоб'єднання