Потребує підвищеної уваги профспілок

DSCN0455

 

 

         Одним з найважливіших зараз напрямків внутрішньоспілкової роботи на травневій Раді ФПУ, а потім у затвердженій Президією Федерації «Дорожній карті» з реалізації її рішень було визначено запровадження системи безперервного навчання профспілкових працівників. І зокрема, з питань охорони праці.

 

         25 липня у Дніпропетровському Будинку профспілок відбувся організований президією облпрофоб’єднання семінар з питань посилення захисту права трудящих на безпечну працю та запровадження нового "Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві", який набув чинності 01.07.2019 р. В його роботі взяли участь представники членських профорганізацій та фахівці з охорони праці підприємств.

         Відкриваючи захід, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль зазначив, що ситуація в цій сфері залишається дуже напруженою, і кількість травмованих, на жаль, не зменшується. Мають місце й випадки, коли роботодавці намагаються перекласти вину на самих постраждалих, й тому профспілковцям необхідно принципово підходити до розгляду таких випадків, забезпечивши обєктивне розслідування та захист прав потерпілих.

 

DSCN0453

 

         На цьому ж зробила акцент і запрошена на семінар провідний фахівець з питань охорони праці ФПУ Діана Казакова. Вдосконалювати роботу профспілок у даному напрямку, за її словами, вимагають реалії сьогодення: нинішня невтішна ситуація з рівнем травматизму (за півріччя по країні – майже 2 тис. випадків, 207 загиблих працівників), постійна зміна законодавчих та нормативних документів з одночасним процесом їх адаптування до європейських стандартів та інші фактори.

         Поінформувала Д.Казакова й про участь профспілок у розробці нового закону «Про безпеку праці та здоров’я працівників». Тут теж є чимало аспектів, які вимагають підвищеної уваги профспілковців. До речі, вона відзначила, що Дніпропетровське облпрофоб’єднання вже опрацювало проект цього закону й надало до Федерації свої зауваження та пропозиції.

 

DSCN0472

 

   Під час заходу були обговорені основні положення нового Порядку розслідування нещасних випадків на виробництві з детальними коментарями фахівця ФПУ до кожного з них та відповідями на численні запитання слухачів. Були вони забезпечені й методичними матеріалами.

   Під час семінару йшлося також про необхідність поліпшення ситуації з промисловою медициною та екологією, посилення взаємодії профспілок з державними контролюючими органами.

 

DSCN0450

 

Прес-центр

Дніпропетровського облпрофоб’єднання

 

 

 

 

Архiв
<< < Грудень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31