DSC 6915

 

 

 

Київська міська рада профспілок разом з Київським міським центром зайнятості шукала «Нові підходи в реалізації політики зайнятості в м. Києві». Спільне засідання круглого столу по обговоренню положень Закону України «Про зайнятість населення» відбулося у Великій залі Міськпрофради 22 серпня 2013 року.

Ринок праці м.Києва – самий динамічний у державі. Він першим реагує на будь-які зміни у законодавстві, з нього починається пілотна реалізація багатьох соціальних та економічних проектів. Вже більше півроку діє Закон України «Про зайнятість населення». У ході практичної реалізації деяких його положень у окремих суб’єктів ринку праці виникають запитання, доповнення та пропозиції до діючих норм, які, на їхню думку, можуть зробити Закон більш ефективним, збільшити рівень зайнятості населення.

У засіданні взяли участь в.о. Голови ФПУ Кондрюк С.М., голова Київської міської ради профспілок Мельник В.П., заступник голови КМДА Корж В.П., директор Київського міського центру зайнятості Сухомлин В.Б., голова Комітету з питань впровадження громадських ініціатив Громадської ради при КМДА Вернігора Н.Ф., представники галузевих профорганізацій Міськпрофради, представники Федерації роботодавців м. Києва, представники ВГО Ліга соціальних працівників України, представники Міського відділення Фонду інвалідів, директори районних центрів зайнятості, начальники профільних відділів Київського міського центру зайнятості.

Мета заходу - визначення ефективних шляхів співпраці між основними операторами Київського ринку праці: Київським міським центром зайнятості, профспілками м.Києва, підприємствами столиці зі збереження наявних та створення нових робочих місць, обговорення положень Закону України «Про зайнятість населення» та формування пакету пропозицій щодо вдосконалення деяких норм Закону.

Представники сторін – учасників круглого столу в своїх промовах відзначили, що Закон України «Про зайнятість населення» містить перелік нових інструментів регулювання ринку праці і зайнятості населення. Серед позитивних його положень є посилення мотивації працівників та роботодавців до легального працевлаштування, зниження рівня молодіжного безробіття, покращення ситуації із зайнятістю людей зрілого віку, встановлення зв`язку між освітою та ринком праці, подолання дефіциту можливостей для професійного зростання особистості тощо.

Разом з тим, учасники круглого столу відзначили, що окремі положення діючого Закону потребують перегляду, змін та доповнень.

За результатами обговорення було прийнято рішення створити робочу групу з числа представників сторін - учасників круглого столу для опрацювання пропозицій та направлення підсумкового документу до Кабінету Міністрів України.

 

Київська міська рада профспілок

 

DSC 6923

 

DSC 6913

 

DSC 6996