z 008

 

Запорізькою обласною радою профспілок разом з обласним Департаментом культури і туризму облдержадміністрації та міської ради  24 січня 2013 року підведено підсумки роботи профспілкових організацій з дітьми та підлітками у 2012 році.

Запорізька обласна рада профспілок, профспілкові організації всіх рівнів разом з роботодавцями, органами виконавчої влади і місцевого самоврядування здійснювали роботу щодо організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей і учнівської молоді під час літньої оздоровчої кампанії та різдвяних і новорічних свят в період зимових канікул 2012-2013рр. З організаційно-фінансовою участю профспілок для дітей і підлітків спільно з соціальними партнерами проведено за 2012 рік понад 1000 заходів культурно-масового, спортивного, оздоровчого характеру, якими охоплено понад 300 тисяч дітей та підлітків.

         Спеціалісти облпрофради та управління культури і туризму провели системний аналіз роботи закладів культури і мистецтва під час зимових канікул.

         У листопаді 2012 року облпрофрадою разом з управлінням культури і туризму Запорізької облдержадміністрації проведена нарада з керівниками закладів культури з питань забезпечення якісного та безпечного проведення свят ялинки для дітей.

         Перед початком святкових заходів технічною інспекцією праці профспілок та управління культури і туризму було здійснено перевірку готовності закладів культури і мистецтва до проведення новорічних та різдвяних свят.

         Цікаво і на високому творчому рівні проведені свята ялинки у відремонтованому залі палацу культури ім.Шевченка АТ «Мотор Січ» (директор Володимир Котов). Колектив палацу культури та 125 юних учасників художньої самодіяльності створили казкову атмосферу біля ялинки для дітей моторобудівників. Кульмінацією свята був чудовий спектакль «Чарівні валянки Діда Мороза». Велику допомогу надало керівництво АТ «Мотор Січ» (В’ячеслав Богуслаєв) та профспілковий комітет підприємства (Михайло Труш).

         У палаці культури металургів ВАТ «Запоріжсталь» (директор Микола Володьков) в масовках біля ялинки і спектаклі «Пригода кота в чоботях» приймали участь 150 учасників дитячої художньої самодіяльності. Значна підтримка здійснена керівництвом комбінату (в особі генерального директора Ростислава Шурми) та профспілковим комітетом ВАТ «Запоріжсталь» (Леоніда Анісімова).

У закладах культури для 750 дітей, які приймали участь у новорічних спектаклях, було організоване безкоштовне харчування, а після свят для них були організовані поздоровлення від адміністрації та профспілкових комітетів.

         У палаці культури «Дніпроспецсталь» (директор Ірина Зозуля) творчим колективом створено музичну казку «З днем народження, Новий рік!». Проведено ще безліч новорічних заходів для школярів та молоді.

         Новорічні свята ялинки проводились також у палацах культури «Титан» (директор Григорій Камлик), «Орбіта» (директор Валерій Константінов), «Сучасник», м.Енергодар (директор Володимир Фалілєєв) та у багатьох інших.

         Традиційно святкові заходи проводились у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара (директор Валентин Слонов), академічному обласному театрі юного глядача (директор Віталій Шкляренко), обласному театрі «VIE» (директор Григорій Одінцов), обласному театрі ляльок (директор Анатолій Колб).

         Для дітей Запорізької області за рахунок Фонду соціального страхування було придбано понад 142 тисячі подарунків. Крім того, профспілкові організації всіх рівнів придбали більше 80 тис. подарунків. Таким чином, кожна дитина отримала подарунок і квиток на свято. Майже кожна профспілкова організація придбала солодощі для дітей із соціально незахищених сімей.

Профспілкові організації ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» (Анатолій Сморода), Придніпровської залізниці (Анатолій Каліберда),                        ВАТ «Обленерго» (Микола Бакін) разом з облпрофрадою вручили подарунки дітям, які знаходяться на лікуванні в обласній клінічній дитячій лікарні.

Своїми думками з приводу організації і проведення святкових новорічних заходів обмінялись керівники закладів культури «Орбіта» – Валерій Константінов, спеціаліст облорганізації профспілки працівників ЖКГ, МП і БОН Віра Гринь, начальник відділу обласного управління культури Тетяна Войтенко, начальник міського управління культури Ірина Черниш та інші.

         Під час зимових канікул у дитячо-юнацьких спортивних школах, якими опікуються профспілки, проводились змагання з різних видів спорту. Спортивні товариства «Україна», «Спартак», «Колос» та спортивні клуби підприємств виявили всіляку підтримку проведенню спортивних змагань та нагородження переможців. Усього в змаганнях взяли участь біля 2000 дітей та підлітків.

         Необхідно відзначити добру традицію, започатковану профкомом       АТ «Мотор Січ», (голова профкому Михайло Труш) по оздоровленню і відпочинку батьків із дітьми у санаторії-профілакторії підприємства під час зимових канікул. Цього року там відпочивали 154 дорослих та дітей.

         Голови обласних організацій профспілок постійно опікувались і тримали під контролем свята ялинки.

         Голова обласної ради профспілок Віктор Сластьон, начальник обласного управління культури і туризму Ірина Конарєва і голова облорганізації профспілки працівників культури Олена Бойко вручили Подяки колективам закладів культури і мистецтва, які найкраще провели свята новорічної ялинки для дітей, і побажали успіхів у подальшій роботі.

         Перед врученням нагород ФПУ голова облпрофради Віктор Сластьон охарактеризував стан справ з оздоровчої кампанії 2012 року і задач на оздоровчий сезон 2013 року. Так, за організаційно-фінансовою участю профспілок оздоровлено 70 тис. дітей ті підлітків. 630 дітей із соціально-незахищених сімей профспілковими організаціями оздоровлені безкоштовно. Із всіх джерел разом із соціальними партнерами на дитяче оздоровлення використано більш як 60 млн.грн.

         На оздоровчий сезон 2013 року разом із Фондом соціального страхування, роботодавцями, органами влади і місцевого самоврядування поставлена задача збільшити кількість оздоровлених дітей.

 

         За підсумками Всеукраїнського огляду роботи профспілок і трудових колективів, оздоровчих закладів на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2012 році Дипломами і Почесними грамотами Федерації профспілок України нагороджена велика група профспілкових організацій, роботодавців, профспілкових працівників Запорізької області. Серед нагороджених – адміністрація і профспілковий комітет ВАТ «Запоріжсталь» (генеральний директор Ростислав Шурма, голова профспілкового комітету Леонід Анісімов), обласна профспілкова організація працівників освіти і науки України (голова Надія Гринь), заступник голови профкому АТ «Мотор Січ» Євген Зорін, директор дитячого закладу оздоровлення та відпочинку ПАТ «Зміна» Юрій Білокуров та інші.

 

 

 

 

 

Завідуючий відділом культурно-масової,

спортивної роботи та оздоровлення

Запорізької облпрофради

Анатолій Черепєхін

 

z

 

z 01 51

 

z DSC 5188

 

z DSC 6461

 

z DSC 6395