004

Перше засідання спільної Консультаційно-експертної ради з питань сприяння поліпшенню трудових відносин та запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) пройшло 23 січня н.р. в залі засідань Федерації профспілок Рівненської області.

 

Це засідання проходило в рамках наради за участі працівників НСПП в Рівненській області, трудових арбітрів та посередників служби, керівного складу профспілок, роботодавців області та їх об'єднань. На нараді, зокрема, були підведені підсумки роботи відділення НСПП в Рівненській області за 2012 рік.

Спільна Консультаційно-експертна рада розпочала свою роботу 17 грудня 2012 року. Її завданнями, за задумками організаторів, є розроблення та створення системи заходів та їх реалізація щодо сприяння поліпшенню трудових відносин та запобіганню виникненню колективних трудових спорів, інформаційне забезпечення системи сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню конфліктів, підготовка пропозицій для вдосконалення нормативно-правових актів НСПП. До склади консультаційно-експертної ради увійшли за їх згодою представники державних органів, об’єднань та організацій професійних спілок та роботодавців, а в своїй діяльності рада взаємодіє з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, засобами масової інформації, підприємствами, установами та організаціями, від яких має право одержувати в установленому порядку аналітичні, інформаційно-статистичні матеріали та іншу інформацію, необхідну для виконання покладених на Консультаційно-експертну раду завдань.

Головою ради обраний Микола Красько, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, а його заступниками Володимир Ігнатенко, заступник начальника відділення НСПП в Рівненській області, Микола Сірук голова ФПО, Володимир Боярчук, голова Об'єднання організацій роботодавців Рівненщини. Членами ради в рівній кількості на паритетній основі стали представники всіх структур, які утворили консультаційно-експертну раду.

Отже, на першому засіданні ради затверджено план роботи на перший квартал нинішнього року, який включає організацію навчання представників сторін соціально-трудових відносин, порядок і правила проведення примирно-переговорних процедур, виїзних засідань ради в районах області, на підприємства, в установи, де трапляються випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин, а також засідань ради з метою координації дій по усуненню чинників дестабілізації такого стану на Рівненщині.

Члени консультаційно-експертної ради за місяць, що минув з дня її створення, вже брали участь у врегулюванні трудового спору у ЗАТ «Рівненський ливарний завод», на контролі у них, як і у працівників відділення НСПП, колективні трудові спори у ТзОВ «Вирівський гранкар'єр» та ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод». Зазначаємо, що таку Консультаційно-експертну раду в Україні створено вперше і всі її члени сподіваються на те, що завдяки об'єднанню зусиль представників НСПП, профспілок і роботодавців в області вдасться взагалі уникнути конфліктних ситуацій в трудових колективах і викорінити такі ганебні явища як невиплата заробітної плати, допущення заборгованості з неї, недотримання вимог законодавства про працю, її охорону, відмову сторони роботодавців від заключення колективних договорів та угод тощо.

В ході подальшої наради з підведення підсумків роботи відділення НСПП в Рівненській області з доповіддю щодо цього перед присутніми виступив начальник служби Микола Красько. Він відобразив результати діяльності відділення в 2012 році у справі вирішення колективних трудових спорів, запобігання їх виникненню тощо.

Налагодженню соціального діалогу і участі профспілок в них був присвячений виступ голови Федерації профспілок області Миколи Сірука. Зі свого боку Володимир Боярчук, очільник Об’єднання організації роботодавців області поділився з присутніми своїм баченням напрямків спільної роботи та розповів про залучення до лав Об’єднання нових членів з числа роботодавців.

Сторони дійшли спільної думки, що результатом їх співпраці має бути повна стабілізація соціально-трудових відносин та запобігання на цьому тлі будь-яких конфліктів між владою-роботодавцями-профспілками і трудовими колективами.

Профінформцентр

Федерації профспілок Рівненської області

 

003

 

005

 

007