P1040270

 

Питання організаційно – фінансового зміцнення профспілки – один з пріоритетних напрямків роботи Закарпатської обласної профспілкової організації працівників АПК. Профспілковий лідер галузі Ганна Кулик часто буває у трудових та учнівських колективах галузі, допомагає у вирішенні назрілих проблем. В практику роботи обкому профспілки увійшло заслуховування на засіданнях президії звітів голів райкомів профспілки з питань профспілкової діяльності.

На черговому засіданні президії голова Мукачівської районної ради профспілки працівників АПК Михайло Гардей звітував про стан організаційної та фінансової роботи первинних профспілкових організацій у 2012 році. Як зазначалося, районна галузева профспілка постійно намагається не допустити зменшення профспілкового членства, однак політичні і соціально – економічні процеси, що проходять в державі в цілому і конкретно на місцях, вносять негативні корективи в організаційну роботу профспілок.

Як наслідок, кількість спілчан у порівнянні з минулим роком зменшилася з 2390 до 1950 осіб. Головними причинами цього є зупинка та консервація виробництва на Кондитерській фабриці «А.В.К.», недобір студентів у Мукачівському аграрному коледжі, нестабільність у роботі Мукачівського пивзаводу. Аби не допускати зменшення профчленства, постійно проводяться зустрічі, переговори з керівниками господарських структур з цих питань. Зокрема, для збереження профспілкової організації за домовленістю з керівником Кондитерської фабрики виникла необхідність змінити структуру виборного керівного органу профспілок. Така ж заміна відбулася і на приватному підприємстві «Гарант - Груп». Виправдовує себе і зміна фінансової роботи «первинок». Закриття рахунків профкому у відділенні Ощадбанку і перехід на централізоване ведення районною радою профспілки фінансових операцій первинних організацій дало змогу посилити контроль за відрахуванням утриманих членських внесків бухгалтеріями підприємств та мінімізувати витратні процеси «первинок». За рахунок районної ради організовано проведення передплати на видання ФПУ - газету «Профспілкові вісті» та «Бібліотечку голови профспілкового комітету».

Однак, як зазначали на засіданні президії Михайло Гардей, а також виступаючі – голова обласної профспілкової організації Ганна Кулик, заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку Закарпатської облдержадміністрації Віктор Тереля, голова первинної профспілкової організації Свалявського технічного коледжу НУХТ Ольга Попович, голова об’єднаного профкому Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса в Закарпатській області, голова ревізійної комісії обласної профорганізації Гаврило Смочков, член ревізійної комісії Наталія Костюх, заступник голови Закарпатської облпрофради Василь Захарець вели мову про проблеми галузі, шляхи їх вирішення. Не виконується в повному обсязі передбачені колективним договором зобов’язання щодо відрахувань господарниками профспілковим організаціям 0,3 відсотка фонду оплати праці на культурно – масову та оздоровчу роботу. Якщо на підприємствах, де діють профорганізації, укладено колективні договори, то в господарствах де профспілкові організації ліквідовано або знято з профобслуговування, протягом тривалого часу колективні договори не відновлюються і практично не виконуються.

Голова районної ради профспілки Михайло Гардей запропонував конкретну програму дій райради профспілки спільно з управлінням соціального захисту Мукачівської РДА - проведення перевірок укладання та виконання колективних договорів на підприємствах АПК, залучивши до цього фахівців – експертів, з наступним розглядом цього питання. В свою чергу, первинні організації повністю забезпечені рекомендаціями профспілки щодо розробки та укладання колективних договорів, порядку ведення колективних переговорів. І в цьому - теж авторитет профспілки.

 

На фото:

- звітує голова Мукачівської районної ради профспілки АПК Михайло Гардей;

- учасники засідання президії обкому профспілки. 

 

Фото автора

Сергій Баранчиков

завідувач відділу

організаційно – гуманітарної роботи

Закарпатської обласної ради профспілок

 

P1040272