ZhKG

 

 

 

Сьогодні підприємства житлово-комунального господарства, які забезпечують життєдіяльність населених пунктів Івано-Франківської області, знаходяться у важкому стані. Матеріально-технічна база галузі вкрай зношена, а її оновлення проводиться незадовільно через брак коштів. А існуючі тарифи за надані послуги не відповідають фактичним витратам підприємств ЖКГ.

       Ситуація невтішна. Так, за минулий рік тарифи на воду та водовідведення по Рожнятівському КП «Водгосп» покрили витрати підприємства лише на 32%, по Яремчанському і Рогатинському КП «Водоканал» – відповідно на 52% і 60%.

       Як зазначив голова обласної організації профспілки працівників житлокомунгоспу З.Павлишин, збитковість комунальних підприємств нашої галузі викликає затримки з виплатою заробітної плати працюючим.

       Обласна організація працівників житлокомунгоспу заключила регіональні угоди майже з усіма виконавчими комітетами міських рад області про співпрацю. В угодах зазначено, що міські ради зобов”язуються повернути підприємствам ЖКГ різницю між діючими збитковими тарифами та фактичними витратами. Однак, за 2012 рік після звернень комунальників лише Городенківська і Надвірнянська міські ради частково повернули цю різницю.

       Який же вихід з такого становища? Підняття тарифів для населення за спожиті послуги? Захід вкрай непопулярний, малоефективний, адже платоспроможність абсолютної більшості мешканців дуже низька. Тому в черговий раз профспілка працівників житлокомунгоспу звертається до соціальних партнерів, міських рад виконати свої зобов”язання щодо оплати комунальним підприэмствам коштів у зв”язку з існуючими збитковими тарифами. Інакше житлово-комунальні підприємства будуть занепадати ще більше. А такого не можна допустити ні в якому разі.

 

 

 

Прес-служба Ради профспілок Івано-Франківської області