конференц21 03 13 131

 

Нещодавно в Дніпропетровському Будинку профспілок пройшла міжнародна конференція «Культура розвитку: влада і громадянське суспільство – змагання чи творче партнерство». Її організаторами виступили управління культури і туризму облдержадміністрації, обласна організація профспілки працівників культури та Центр розвитку «Демократія через культуру».
У роботі конференції взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Михаль Баєр, представники Швеції, Литви, Нідерландів, Грузії, митці Дніпропетровської області, представники громадських організацій
, керівники закладів культури, голови місцевих осередків творчих спілок України.


   Конференцію відкрила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Н. Першина, яка говорила про важливість співпраці між владою і громадськими організаціями в царині культури, поінформувала про її різнобічний розвиток в регіоні.

У своєму виступі голова обкому профспілки працівників культури А. Яловий поділився досвідом організації співпраці між органами влади та профспілкою в області, відзначив ефективність такої діяльності для спілчан та всієї культурної сфери. Також він закликав учасників заходу з України більш активно використовувати ресурси профспілок в проведенні змін у галузі.

Під час конференції європейські експерти ділилися досвідом формування місцевої культурної політики. Зокрема, це взаємодія між владою та громадськими організаціями. Крім того, мова йшла про досвід розробки інноваційних ідей міжмуніципальної співпраці та реалізацію спільних культурно-соціальних проектів із залученням громадськості та громадських організацій.

Перед початком конференції відбулась зустріч посла Угорщини в Україні М.Баєра з головою облпрофоб’єднання В. Дубілем, в ході якої сторони обмінялись думками щодо діяльності профспілок, їх взаємодії з органами влади, розвитку зв’язків між нашими країнами. Віталій Дубіль відзначив важливість міжкультурного обміну для регіону та його жителів.

Зокрема, в ці дні в Дніпропетровському художньому музеї з успіхом проходить виставка творів відомого в усьому світі французького художника угорського походження Віктора Вазарелі, який є основоположником нового стилю оп-арт (різновид шовкографії з багаторазовим нанесенням шарів фарби).

                                                          

                                                          Прес-центр Дніпропетровського облпрофоб’єднання

 

DSC 0707

 

7

 

 

2

 

1